Zpět   Obnovit   Nová zpráva 
od uživatele: ticcia   06.01.2012 15:58    
Problém vidím v nezvládnuté dominanci a výchově bišonka vůči jiným psům,maminka asi zřejmě neuměla nebo nevěděla jak ukázat psovi,že takové chování si prostě vůči jiným zvířatům nesmí a nemůže dovolit. Pokud psům necháte \\\"volné pole působnosti\\\"ať si to mezi sebou vyříkávají,pak by v budoucnu pitbul mohl bišonka zakousnout,protože bišonek nemá ani při sebelepší snaze proti dospělému pitbulovi šanci.Náprava by byla možná pouze v případě,že maminka i Vy změníte přístup ke psům.Bišonkovi se musí jasně ukázat,že takové chování jaké předvádí není možné- a to i použitím trestu- například škubnutím na stahovacím obojku s povelem \\\"fuj\\\" nesmíš\\\". Nikdo mu přece neubližuje,proto nemá důvod být agresivní.Jeho agresivita pramení pouze z toho,že mu takové chování nikdo nezakazoval,nebo možná je nesocializovaný a jeho agresivita pramení ze strachu.Čili on na svém chování nic špatného nevidí,ani nechápe,že majitel vnímá takové chování jako nežádoucí. Pitbul se zase musí usměrnit,a pokud je bišonek netykavka,musí to respektovat a majitel by ho měl vést k tomu,že holt ne každý pejsek,kterého potká,je hračka na hraní.Pes je schopen toto chápat i v sedmi měsících věku při správném vedení. Doporučuji vyhledat vhodný cvičák pro oba psy,a zkušeného odborníka,který se Vám bude věnovat. Se štěnětem si tam najdete kamarády na hraní a starší pes se tam i s maminkou naučí jak se chovat v přítomnosti jiných psů bez agresivity. Myslím si,že tak jak situaci popisujete je docházení do kurzů nutné a prospěšné všem zúčastněným.
od uživatele: Andy008   04.12.2011 22:09    
Ahoj, prosím o radu. Mamka má doma pejska Bišonka cca 7let, moc nemá rád větší pejsky, bývá agresivní a někdy si dost dovoluje i na mamku, když se mu něco nelíbí. Já jsem si pořídila štěně, křížence pitbulteriéra, nyní mu je 7 měsíců a dohromady se téměř nesnesou. Můj Bárt si myslí, že je to kamarád a rád by si s ním hrál, dorází na něj a provokuje ho ke hře, ale bišon na něj ůtočí, vyloženě zle a včera, když jsme byli u mamky na návštěvě se do sebe docela hrůzostrašně pustily, měly jsme strach, že se snad sežerou. Teda, můj Bárt by vzhledem k tomu, jak je velký a co je za plemeno by spíš sežral bišona. Je to pro nás docela komplikace, jezdíme často s mamkou na chatu atd, a pokud psi nebudou moci být pohromadě, bude to komplikované a nepříjemné. Prosím, o nějaké rady a typy, co v takovéto situaci ano a co ne. Děkuji moc za jakoukoli odpověď
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ září říjen 2019 listopad ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.