Zpět   Obnovit   Nová zpráva 
od uživatele: morrisek   03.03.2015 18:24    
Já se psem v salonu nezůstávám. Chodím do salonu Darling a vím ale, že tam bývají u toho i paničky kolikrát, takže každý to má jinak. Poprvé třeba v případě, že se chceš podívat, jak se psem zachází, ale pak bych nezůstávala. Nebo zkus tam brnkout a domluvit se co je lepší, telefon najdeš na www.salondarling.cz
od uživatele: barulincz   02.03.2015 18:48    
Dobrý den, já bych měla dotaz,jaký máte názor, zda je lepší, když jde pejsek poprvé na stříhání, jestli tam mám být také nebo ne. A umožňují všechny salony přítomnost páničků při stříhání?
od uživatele: Jane79   12.07.2011 14:53    
Dobrý den,ráda bych dala pár rad do začátku. Ohledně venčení, chodila jsem cca po 3 hodinách hlavně, když se pejske vzbudí nebo když si hodně hraje a běhá, ty střeva se prostě rozhýbou a chce to ven. Přepravka na noc nebo ohrádka je dobrá, čistotné štenátko si tam přez noc prostě nenačúrá, základ je už od matky štendy když ho už ona udržovala od narození v čistotě a majitel se o ně hezky staral a štěnátka nebyla v počůrané přepravce, jinak by to mohlo trvat déle protože by to pro něj bylo normální když to tak vonělo u maminky, proč by to ted mělo být jinak, ale nelekejte se všechno se dá naučit, chce to hlavně trpělivost. Na procházky můžete chodit hned, ale délku a intezitu musíte přizpůsobit věku a možnostem pejska, nechápu proč by měl jít pejsek ven bez obojku a bez vodítka, oni štěnátka mnohdy bývají docela rychlá když to nejméně čekáte a hlavně by to měl pejsek prostě umět, chodit na vodítku, zvlášt když píšete, že tam u Vás můžou pobíhat různě hodní pejsci, jak by jste je chytal kdyby Váš pes před ním začal utíkat, takže je i dobré na druhou stranu mít nějaké hodné psí kamarádi, které budete znát a které pejskovi neublíží.A cvičit můžete od mala postupně,hlavní je přivolání, a psa nezapomínejte za dobře provedený cvik odměnovat třeba pamlskem nebo hrou s hračkama, přeju hodně trpělivosti, at se vše vydaří.
od uživatele: micimutr   11.01.2012 09:59    
Dobrý den, předem se omlouvám, zda to už někdy bylo zodpovězeno, ale jistota je jistota a já přidám trochu detailních dotazů, které se možná zkušeným mohou zdát úsměvné, ale pro mě jsou víc než důležité. Pomalu se připravujeme na příchod štěňátka mopse. Koupil jsem i knihu o mopsech, která popisuje různé projevy a chování psů od štěněte, ale hodně věcí bych potřeboval ještě zodpovědět od zkušenějších psíčkařů. 1.) Pelíšek - v knížce se píše, že štěně lze chovat pro jeho dobrý pocit bezpečí (a později i pro majitele) buď v kleci a nebo transportní přenosce. Tu jsem koupil, aby bylo štěňátko během cesty do nového domova v bezpečí. Jeden výcvikář mi doporučil, že do začátku by mělo mít štěně přes noc ohrádku, aby se nikam nezaběhlo. Dočetl jsem se ale, že by měl být prostor menší, aby štěně nečuralo do jednoho místa a ve druhém pak spalo. Co myslíte, že bude lepší vzhledem k loužičkám? Když ho dám na noc do přepravky a zavřu dvířka, to přece nemůže vydržet nečůrat... Mám mu nechat spíš ohrádku s pelíškem? 2.) Jak je to s vykonáváním potřeby? V knize je napsáno, že by se mělo se štěňátkem chodit co hodinu na 5-6 minut ven, aby vykonalo potřebu, pak hned zpátky domů. Má se se štěnětem chodit každou hodinu i v noci? Nebo to vydržet do rána bez venčení? 3.) Když bude muset vykonat potřebu a já nebudu moct ho hned vzít a letět ze schodů, na jakou podložku ho dávat? Noviny, plenky, dětské podložky? Vyčůrá se, i když ho vezmu do rukou a položím na místo, kde se může v klidu vymočit nebo ho to \\\"přejde\\\", protože jsem ho vyrušil? 4.) Jak je to s venčením? Od jakého dne po přivezení domů a na jak dlouho by měl jít ven (nemyslím teď kvůli potřebě, ale prostě se proběhnout a podívat se po okolí), i když nebude ještě očkovaný? 6.) Když půjdeme ven, měl by jít patrně bez obojku a vodítka, jen na volno, je to tak? 7.) Odkdy učit štěně na obojek a vodítko? 8.) Jak zakázat psovi např. nevstupovat do nějaké místnosti? Stačí jej napomenout např. \\\"nesmíš!\\\" a odvézt ho z daného místa? 9.) Žijeme v obci, kde většina majitelů své psy nevychovává a necvičí, byl jsem už několikrát svědkem, kdy se dva psi potkali a jeden z nich se chtěl hned rvát... Co dělat, když se mopsík bude chtít spřátelit s nějakým psem, kterého potkáme a ten druhý zrovna nebude moc k hrám nakloněný? Já z toho druhého, pokud uvidím, že nebude mít zrovna přátelské úmysly, udělám klidně dva malé, na mého pesana si žádný pes cenit zuby nebude, ale i tak... Máte s tím nějaké zkušenosti? 10.) V jakém týdnu života by se měl pes začít cvičit na základní povely? Předem děkuji za odpovědi! Micimutr
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ září říjen 2019 listopad ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.