Německý boxer


Základní informace

Druhové zařazení psa: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcaští salašničt
Výška v kohoutku: Pes 57-63 cm, fena 53-59 cm
Hmotnost: 25-32 kg
Země původu: Německo
Doba vzniku plemene : novodobý chov 19. století
Původní využití :Bojový pes, služební plemeno
Základní charakteristika : Služební plemeno, hlídací pes, společník

Vyhledat mazlíčky rasy Německý boxer (17 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Boxer má krátkou, hladkou a přiléhající srst. Srst je žíhaná nebo žlutá, popřípadě s bílými odznaky a černou maskou. Bílá nesmí pokrývat více než třetinu těla. Pouze v období línání je nutné denní kartáčování k odstranění uvolněné srsti. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Veselý, inteligentní, poslušný, odvážný, oddaný, milý, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Celkový vzhled plemene

Boxer je středně velký hladkosrstý podsaditý pes s krátkým kvadratickým tělem a silnou kostrou. Svaly jsou suché, pohyb čilý, plný síly a ušlechtilosti. Hlava vykazuje harmonický poměr široké tlamy vůči temeni, tmavá maska rámuje tlamu a tmavé inteligentní a výmluvné oči.Krátká tlama boxera je odkazem jeho předků. Středověcí lovci chovali kromě obratných psů, kteří štvali zvěř, také těžké a odvážné psy, kteří svými silnými čelistmi zastavenou zvěř uchopili a přidrželi. Tito medvědohryzové a psi na udržení divočáků měli zkrácenou širokou tlamu, prodlouženou dolní čelist a ustupující nosní houbu, díky čemuž mohli dýchat i přesto, že byli pevně zakousnuti do kořisti.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Snažte se zajistit boxerovi hodně pohybu, protože jej potřebuje. Až pes dospěje, můžete jej opatrně naučit běhat za svým kolem. Boxeři milují hraní a dovádění s ostatními psy, ale i kvůli hře s míčem se svým pánem rádi vylezou ze svého pelíšku.

Společenská charakteristika

Do současné doby přetrvává bojový charakter předků německého boxera. Boxer je živý, přátelský, otevřený pes, stále v dobré náladě. Jako jediné služební plemeno bývá bez výhrad doporučován i do rodin s dětmi, jimž je nejlepším společníkem. V případě potřeby však dokáže být náležitě ostrý, je výborným obranářem.

Výchova plemene

Boxera by si měli pořizovat pouze ti, kdo jsou schopni a chtějí mu věnovat láskyplnou, ale důslednou výchovu. Jinak mladý pes velmi rychle pochopí, jak využívat lidských slabostí. Boxer je jedním z devíti služebních plemen. Můžeme ho nejdříve vycvičit jako psa - průvodce (společníka). Budeme tak mít jistotu, že máme poslušného psa a vytvoříme si tak předpoklady pro další kynologické aktivity.

Zajímavosti, původ

Německý boxer je oblíbeným rodinným a služebním psem již více než 100 let. Tenkrát se v jihoněmecké oblasti rozhodlo několik chovatelů k plánovitému chovu a sestavení standardu plemene. Na přelomu století již existovali psi podobní dnešním boxerům. Neměli však jeho celkovou harmonii a estetický vzhled, byli těžkopádní, s nohama do O a v nejrůznějších barevných rázech. Zakladatelé Boxer Klubu e.V. se sídlem v Mnichově se v roce 1895 pustili do práce, jejímž účelem byla a je péče o chov boxerů. Tehdejší standard zůstal v platnosti až do roku 1938. Traduje se několik pověstí o vzniku názvu plemene boxer. Pravděpodobný je původ z angličtiny, kde toto slovo znamená něco jako bojovník.

Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
‹ leden únor 2020 březen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ