Argentinská doga


Základní informace

Druhové zařazení psa: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcaští salašničt
Výška v kohoutku: psi 62-68 cm, feny 60-65 cm
Hmotnost: 40-50 kg
Země původu: Argentina
Doba vzniku plemene : 19. století
Původní využití :Lovecký pes, bojové plemeno
Základní charakteristika : Pes vhodný do rodiny, lovecký pes.

Vyhledat mazlíčky rasy Argentinská doga (5 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Argentinská doga má krátkou srst, která je vždy bílá, popřípadě s několika pigmentovými skvrnami na kůži. Malá černá skvrna mezi okem a uchem je přípustná. Vyskytuje se i dlouhá srst, ta však není uznána.Srst se snadno udržuje v dobré kondici. V období línání odstraňujte odumřelé a uvolněné chlupy gumovým kartáčem.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Jeho povaha je veselá, přirozená, nenáročná, přátelská; málo štěká a je si plně vědom své síly. Nikdy nesmí být agresivní, to je povahový rys, který musí být dokonale pod kontrolou. Jeho dominantní založení ho neustále ponuká k bojům o jeho teritorium, to platí zejména o jedincích stejného pohlaví a je to vlastnost nápadná zvláště u psů. Na lovu je chytrý a bezhlučný, odvážný a bojovný.

Celkový vzhled plemene

Normální pes molosského typu středních proporcí, v požadovaném rámci velký, aniž by byl obrovský. Jeho vzhled je harmonický a plný síly, protože obrysy jeho mohutného osvalení jsou zdůrazněny pevnou, pružnou a k tělu pevně přiléhající kůží. Při pohybu budí dojem dokonalého atleta.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Určitě se nespokojí s jednou procházkou denně. Pokud jí chcete udělat radost, berte ji na dlouhé procházky. Ve větší oplocené zahradě si doga poměrně dobře vybíjí svou energii. Vzhledem k jejímu silnému loveckému pudu a dominantnímu chování musíte svou dogu dobře ovládat, chcete-li ji nechat volně běhat.

Společenská charakteristika

Vycházejí většinou dobře s dětmi, i když mohou být někdy poněkud bouřlivé. Kontakt s kočkami a ostatními domácími zvířaty není nemožný, ale jako "spolubydlící" pro tuto dogu nejsou právě vhodní. Nezapomínejte, že je to lovecký pes, který v kočce nebo ovci vidí svou kořist. Kdo si chce opatřit argentinskou dogu jako hlídacího psa, může být zklamán, protože ne všechny jsou dobrými hlídači. Jsou to v první řadě lovečtí psi, i když jejich vzhled jistě odradí většinu zlovolníků.

Výchova plemene

Tento pes rozhodně není vhodný pro začátečníky. Argentinská doga potřebuje vyrovnanou, láskyplnou, ale velice důslednou výchovu. Pokuste se ji chválit, vede-li si dobře, pokud udělá něco špatně, trestejte ji svým hlasem. Kombinace osamocení v boudě a tvrdé výchovu dokáže v argentinské doze vyvolat nepředvídatelné povahové rysy.

Zajímavosti, původ

U tohoto plemene se vyskytuje dědičná (vrozená) hluchota, a proto si kupte štěně jen od důvěryhodného chovatele.

Po Út St Čt So Ne
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
‹ říjen listopad 2019 prosinec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ