Rotvajler


Základní informace

Druhové zařazení psa: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcaští salašničt
Výška v kohoutku: Pes i fena 58-69 cm
Hmotnost: 41-50 kg
Země původu: Německo
Doba vzniku plemene : kolem roku 1800
Původní využití :Vyhánění dobytka na pastvu, hlídací pes
Základní charakteristika : Hlídací pes, společník

Vyhledat mazlíčky rasy Rotvajler (14 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Srst krátká, rovná, na pohmat hrubá. Zbarvení: černé se světle až tmavočerveně hnědým pálením. Přednost je dávána co nejtmavšímu a nejsytějšímu pálení.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Rotvajler je výborný hlídací pes, ale dnes si ho lidé pořizují i jako skvělého rodinného společníka. Není pravidlem, že každý Rotvajler je zlý a ,,drsný" pes, protože zlý a drsný je pouze v případě, že není svým pánem dobře veden. V případě, že je dobře vychován a vycvičen tak v dospělosti s tímto plemenem není sebemenší problém. Jinak je Rotvajler vlídný, přátelský a miluje děti, je velmi oddaný, poslušný a rád pracuje. Jeho zjev prozrazuje rozhodnost, chování je sebejisté, nebojácné a pes je pevných nervů. Na své okolí reaguje s velikou pozorností.

Celkový vzhled plemene

Rotvajler je středně velký a mohutný pes. Jeho postava je robustní a ukazuje na velkou sílu a vytrvalost.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Tento pes nezbytně potřebuje každodenní fyzickou zátěž, samozřejmostí jsou dlouhé procházky, kde se pes může řádně vyběhat a vydovádět. Nejlepší pro něj bude, když bude mít navíc ještě nějakou pracovní aktivitu, spolehlivě ohlídá Váš pozemek.

Společenská charakteristika

Dokáže velmi dobře vycítit nebezpečí a své lidi chránit za každou cenu, je například běžné, že pokud jste se psem na procházce a někoho potkáte rotvajler se postaví mezi vás a tohoto člověka. Snaží se vás tímto způsobem chránit pro případ, že by se na vás pokusil někdo zaútočit. V tom případě si můžete být jisti, že vám váš rotvajler pomůže. Neznamená to však, že by byl k cizím nepřátelský, pokud je dobře vychovaný nechá se od cizích lidí klidně i pohladit ovšem jen ve vaší přítomnosti.

Výchova plemene

Rotvajlera by si měli pořídit jen lidé, kteří ho zvládnou, a kteří na něj mají dost času, pokud rotvajlera nezvládnete může být nebezpečný a to při jeho tělesné stavbě může být opravdu zlé. Rotvajlera je možno vycvičit i jako obranářského psa, přesto (nebo právě proto) však zůstává velmi klidným a na své lidi si nikdy nedovolí.

Zajímavosti, původ

Plemeno bylo vyšlechtěno v Německu ve 20. letech 19.století. Název dostalo podle města Rottweiler, střediska obchodu s dobytkem na jihu země. Zprvu byl rotvajler používán k lovu černé zvěře, později jako pastevecký pes k doprovázení stád a jejich nočnímu hlídání. Rotvajleři byli známi jako psi řezníků: zapřažení do vozíku převáželi maso, pomáhali hnát dobytek na trh a potom ochraňovali svého zbohatlého pána. V současnosti je rotvajler užíván jako spolehlivý služební pes a hlídač a populární je i na výstavách. V USA bylo plemeno uznáno v roce 1935, ve Velké Británii se objevilo r. 1936.

Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ