Bordeauxská doga


Základní informace

Druhové zařazení psa: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcaští salašničt
Výška v kohoutku: Pes 60-70 cm, fena 58-66 cm
Hmotnost: pes min. 50 kg, fena min. 45 kg
Země původu: Francie
Doba vzniku plemene : 19. století
Původní využití :Hlídací pes
Základní charakteristika : Hlídací pes, vhodný do rodiny.

Vyhledat mazlíčky rasy Bordeauxská doga (4 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Srst je jemná a krátká, mahagonově červená nebo jelení, s červenou nebo černou maskou. Bílé odznaky jsou nežádoucí. V období línání psa pravidelně kartáčujte gumovým kartáčem. Pokud je to nutné, čistěte také záhyby na kůži na hlavě. Kvůli správnému vývoji zajistěte doze správnou výživu a dostatek klidu.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Vyrovnaná, klidná, málo štěká, přátelská, pozorná, zvědavá, velmi statečná, tvrdá sama k sobě, velice oddaná svému pánovi a jeho rodině. Bude velmi dobře chránit rodinu a majetek.

Celkový vzhled plemene

Silný a mohutný pes dogovitého typu, ne příliš vysoký. Velmi mohutná hranatá hlava se zkrácenou čenichovou partií, pokrytá symetrickými vráskami. Mimořádně silné žvýkací svaly. Menší uši přiléhající k lícím. Hrudník široký a prostorný, dosahující až k loktům s výrazným předhrudím. Ocas velmi silný, v klidu svislý, při vzrušení se zvedá.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Toto plemneno potřebuje průměrné množství pohybu. Několik procházek denně ( na vodítku) a několikrát týdně možnost volně běhat a hrát si je dostačující.

Společenská charakteristika

Dostane-li se velmi mladé doze mnoho pozitivních dojmů, díky nimž si mohla vytvořit vyrovnanou povahu, kontakt s ostatními domácími zvířaty nebude pravděpodobně problémem. Vůči dětem jsou velice milé a ochranitelské. K návštěve se staví nejdříve nedůvěřivě, řekne-li však pán, že je vše v pořádku, bude ji doga akceptovat. Může se vyskytnout dominance vůči ostatním psům.

Výchova plemene

Výchova musí být důsledná, klidná a spravedlivá. Tento pes velice lne ke svému pánovi a rád se mu zavděčí. Dejte proto najevo, když se chová dobře, pohlaďte ji a řekněte něco milého. Rozhodně však potřebuje pána, který nad ní bude mít přirozenou převahu.

Zajímavosti, původ

Molossoidní pes snad už keltského původu, ve středověku chován v okolí Bordeaux coby řeznický pes, používán též při zápasech s velkými šelmami i se psy. Cílevědomý chov začíná v 80. letech 19. století.

Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ červen červenec 2020 srpen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ