Černý ruský teriér


Základní informace

Druhové zařazení psa: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcaští salašničt
Výška v kohoutku: Pes 66-72 cm, fena 64-70 cm
Hmotnost: 20-30 kg
Země původu: Rusko
Doba vzniku plemene : počátek 60. let
Původní využití :Hlídač a obranář, vhodný do rodiny
Základní charakteristika : Hlídač a obranář, vhodný do rodiny.

Vyhledat mazlíčky rasy Černý ruský teriér (3 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Tento pes má hustou podsadu a drsnou krycí srst. Srst je čistě černá, nebo černá s několika šedými chlupy. Srst tohoto teriéra musíte škubat asi 3x-4x ročně. Škubání je důležité pro udržení dobré a tvrdé srsti. Abyste předešli tvořejí chuchvalců, češte psovi pravidelně jeho vous.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Ostražitý a ochranitelský, není uštěkaný, doma je klidný, inteligentní, mazaný, poslušný, věrný svému pánovi a jeho rodině, střízlivý, rád projevuje svou vlastní iniciativu.

Celkový vzhled plemene

Velký a mimořádně silný pes pevných kostí, robustního typu. Dlouhá hlava s mohutným vousem, který jí dodává takřka hranaté obrysy. Uši vysoko nasazené, překlopené, trojúhelníkového tvaru. Tělo čtvercového nebo jen mírně obdélníkového formátu, s širokým rovným hřbetem. Ocas vysoko nasazený, silný a kupírovaný.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Toto plemeno je velmi rádo něčím zaměstnáno, ale rozhodně nejsou protivní, když vám někdy nevybyde čas na dlouhou procházku. Tito psi jsou vhodní pro různé psí sporty, ale používají se hlavně pro výcvik.

Společenská charakteristika

Černý ruský teriér je velice milý k dětem a dobře se sžije s kočkami i ostatními domácími zvířaty. Rodinné známé nadšeně přivítá, cizí lidi však zadrží. Toto plemeno si od přírody udržuje odstup od cizích lidí, řekne-li však jeho pán, že je vše v pořádku, bude to akceptovat.Černý ruský teriér je pes vhodný do rodiny, ale nevhodný pro začátečníky. Psi importovaní z Ruska nebo ze sousedních zemí mohou být ostřejší a tvrdší povahy než ti vyšlechtění v západní Evropě.

Výchova plemene

Toto charakterní plemeno rádo pracuje a rychle chápe, co se po něm chce. Podmínkou však je, že výchova je důsledná a srozumitelná. Tito psi reagují dobře na váš hlas a tresty jsou nutné jen vzácně.

Zajímavosti, původ

Nové plemeno, vyšlechtěné počátkem 60. let v Rusku. Cílem bylo vytvořit drsného psa, který by byl schopen obstát v místních tvrdých podmínkách. Za základ byl zvolen velký knírač, který byl ve dvou liniích křížen jednak s erdelteriérem, jednak s rotvajlerem, a psi vzešlí z obou linií pal byli vzájemně opět kříženi.

Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
‹ červen červenec 2019 srpen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ