Anglický buldok


Základní informace

Druhové zařazení psa: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcaští salašničt
Výška v kohoutku: Obvod hlavy před ušima zhruba odpovídá kohoutkové
Hmotnost: 22-25 kg
Země původu: Anglie
Doba vzniku plemene : kolem roku 1630
Původní využití :přidržení býka při porážce a štvaní býka
Základní charakteristika : Pes vhodný do rodiny.

Vyhledat mazlíčky rasy Anglický buldok (6 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Srst je krátká , jsou přípustná všechna zabarvení kromě Játrové, černé, černé s pálením a bílé s černými odznaky, tyto barvy jsou nepřípustné.V období línání odstraníte odumřelé a uvolněné chlupy pomocí gumového kartáče, pokud je to nutné, je potřeba čistit záhyby kůže pomocí speciální pleťové vody

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Čilý, spontánní, nekomplikovaný a vyrovnaný, má smysl pro humor, mírný a citlivý, ale také tvrdý sám k sobě, odvážný a nezastrašitelný, pokud je to nutné. V domě klidný. Anglický buldok je velice přítulný a ve společnmosti své rodiny se cítí velmi příjemně.

Celkový vzhled plemene

Anglický buldok je kompaktně stavěný středně velký pes, který upoutává pozornost svou masivní a v poměru k tělu velkou hlavou. Jeho těžký podsaditý trup se statnými končetinami mu propůjčuje pozoruhodný vzhled. Hmotnost psa bývá kolem 25 kg, feny 22,7. Obvod hlavy před ušima zhruba odpovídá kohoutkové výšce psa. Charakteristickým znakem plemene jsou vrásky tvořené volnou kůží na hlavě. Měly by být výrazné, ne však příliš hluboké, ani by neměly zakrývat obličej psa. Krk je spíše krátký a silný. Tlama je krátká, široká a směřuje vzhůru. Nos a nozdry by měly být co největší a černě zbarvené. Široké, visící a hluboké pysky plně překrývají dolní čelist po stranách. Čelist je mohutná a hranatá. Oči jsou při pohledu zepředu široce posazené a uložené hluboko pod horním okrajem lebky. Jsou kulaté, středně veliké a téměř černé. Uši jsou malé, tenké, leží na stejné úrovni s horním okrajem lebky. Měly by být co nejdále od očí. Hřbet je krátký a silný, přechází v hluboko nasazený ocas, který je u kořene rovný, pak zahnutý směrem dolů. Plece jsou široké a svalnaté, hrudní koš je prostorný, kulatý a hluboký. Končetiny jsou silné, robustní, dobře vyvinuté. Pánevní končetiny jsou delší než končetiny hrudní.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Anglický buldok není pes, se kterým byste museli na dlouhé procházky a bude úplně spokojený se třemi krátkými za den.Potom jsou nejraději doma nebo na zahradě, hlavně poblíž rodiny. Tato vlastnost z nich dělá ideální psy pro lidi méně sportovně založené.Mladí buldoci mají sklon běhat a hrát si. Postarejte se tedy o to, aby měl Váš pes dostaten klidu a rozfázovaný pohyb, aby mohl všechnu svoji energii věnovat na tvorbu zdravých svalů , šlach a kostí.Anglický buldok leží nejraději na suchém místě, kde netáhně a rozhodně nepatří do boudy.Nesnášejí příliš dobře horko, postarejte se tedy o to, aby měl Váš pes místečko, kde se může za horkých dnů schovat.

Společenská charakteristika

Kontakt s ostatními psy a domácími zvířaty je většinou dobrý, navíc jsou i prima kamarádi pro děti, protože jsu velmi tolerantní a mají velký smysl pro humor. Někteří jsou vynikající hlídači, jiní se zase snaží být s každým zadobře.

Výchova plemene

Výchova tohoto plemene není většinou těžká.Anglický buldok je velmi citlivý na Váš hlas a náladu a často postačí přátelská a zároveň rozhodná žádost.Nikdy nebuďte na tyto psy příliš tvrdí , ale nenechte sebou mávat. Chovejte se vždy důsledně a srozumitelně.

Zajímavosti, původ

Dogovitý pes, jehož předkové se v Anglii vyskytovali již ve středověku. Ve 14. - 16. století byli používáni především k zápasům s býky, později také ke psím zápasům. Ty byly roku 1835 zakázány a buldok téměř vyhynul. Chov byl znovu obnoven v 2. polovině 19. století, roku 1876 byl vydán standard, který byl upraven roku 1909 a platí dodnes.

Po Út St Čt So Ne
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
‹ říjen listopad 2019 prosinec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ