Americký staffordšírský teriér


Základní informace

Druhové zařazení psa: Teriéři
Výška v kohoutku: pes 45,7-48,7cm, fena 43,2-45,7 cm
Hmotnost: 18-23 kg
Země původu: USA
Doba vzniku plemene : kolem roku 1800
Původní využití :štvaní býků
Základní charakteristika : Hlídací pes, vhodný do rodiny.

Vyhledat mazlíčky rasy Americký staffordšírský teriér (27 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Srst je krátká a lesklá. Všechny barvy jsou přípustné.Péče o srst je jednoduchá -odumřelé a uvolněné chlupy odstraňte občasn gumovým kartáčem.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Odvážný, věrný své rodině, houževnatý, tvrdý sám k sobě, dobrý hlídač, přítulný, bouřlivý, dominantní, má velkou výdrž.

Celkový vzhled plemene

Americký staffordšírský teriér a americký pitbulteriér jsou psi svalnatí, středního vzrůstu. Fyzicky jsou stavěni k pevnému sevření čelistí, k výpadům a uhýbání v ringu. Lebku mají širokou a čenich krátký, uši vztyčené a dost malé (často se kupírují). Oči jsou černé, kulaté, středně velké. Jejich pohled je pronikavý a zdá se, jakoby uměl nahlížet hluboko do lidí. Snad je to pozůstatek z dob, kdy byli tito psi hojně využíváni právě k psím zápasům, a kdy správný a bleskurychlý odhad síly a povahy soupeře byl základním předpokladem přežití. Tělo těchto psů je pevné, přední nohy rovné a stehna svalnatá. Tlapky jsou silné, schopné pevně stát na zemi. Pitbulové mají krátký ocas, který nosí vodorovně. Srst mají hustou, krátkou a lesklou, vyskytují se ve všech zbarveních.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Tento teriér potřebuje hodně pohybu, ideální je běh vedle kola, aport a hry s míčem.

Společenská charakteristika

Pes tohoto plemena se dobře hodí do rodiny, pokud je vůči němu důsledná a umí dobře vycházet se silným a bouřlivým psem. K dětem jsou milí. Bude chránit Váš dům a ostatní domácí mazlíčky bude akceptovat, pokud si na ně v mládí zvykl. Někteří jsou poněkud bojovní vůči ostatním psům.

Výchova plemene

Tento teriér není vhodný pro lidi, kteří nemají zkušenosti se psy. Díky dobré a důsledné výchově se však může mnohému naučit.

Zajímavosti, původ

Podobně jako bulteriér má svůj původ ve Velké Británii, kde vznikl křížením buldoků se staroanglickými teriéry s cílem získat co nejvýkonnějšího psa pro zvířecí zápasy. Mnozí z těchto psů se dostali do USA, kde byli zápasy rovněž velmi oblíbené. Vlivem reproduktivní izolace zde z větších zvířat vznikl americký stafordšírský teriér, zatímco z těch menších bostonský teriér. K oficiálnímu odlišení od stafordšírského bulteriéra z Anglie došlo až v 70. letech tohoto století.

Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ červen červenec 2020 srpen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ