Erdelteriér


Základní informace

Druhové zařazení psa: Teriéři
Výška v kohoutku: Pes 58-61 cm, fena 56-58 cm
Hmotnost: cca 20 kg
Země původu: Anglie
Doba vzniku plemene : po roce 1860
Původní využití :Lovecký pes, mimo jiné na vydry
Základní charakteristika : Pes vhodný do rodiny

Vyhledat mazlíčky rasy Erdelteriér (3 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Srst je tvrdá , hrubá a hladce přilehlá. Tento pes má tříslovou barvu a černé nebo šedavé sedlo. Tohoto teriéra nemusíte česat ani kartáčovat příliš často. Srst se musí přibližně dvakrát do roka vyškubat.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Na teriéra relativně klidný, přesto však aktivní, energický a pohyblivý pes. Přátelský, veselý, někdy trochu tvrdohlavý, při vhodném přístupu však přesto dobře cvičitelný a ovladatelný.Někdy má sklon prát se s jinými psy.

Celkový vzhled plemene

Větší střední pes harmonické tělesné stavby, svalnatý a kompaktní. Hlava s dlouhou plochou mozkovnou, jemně modelovaná. Oči tmavé, malé, s typickým živým teriérským výrazem. Uši ve tvaru písmene V klopené dopředu, poměrně malé. Hřbet krátký, přímý a rovný, hrudník dosahuje až k loktům. Mezi žebry a kyčlemi má být jen malá vzdálenost. Ocas vysoko nasazený, kupírovaný asi na dvě třetiny původní délky.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Tento pes má průměrnou potřebu pohybu. Třikrát denně kratší procházka doplněná hraním na zahradě poskytne dostatečný pohyb. Tito psi většinou milují hry s míčem, plavání a aportování.

Společenská charakteristika

Většinou dobře vycházejí s ostatními zvířaty a s dětmi mají velkou trpělivost. Vůči ostatním psům mohou být poněkud dominantní.

Výchova plemene

Erdelteriér je dostatečně inteligentní, aby rychle pochopil co se po něm chce. Pokuste se trénink co nejvíce obměňovat, protože musí-li pes poslouchat stále stejné povely, stane se paličatým. Trénink musí Elderteriér považovat za opravdovou výzvu. Tito psi mohou pod vedením správného pána podávat vynikající výkony v různých psích sportech a dokonce i ve výcviku.

Zajímavosti, původ

Pochází z anglického hrabství Yorkshire, jméno dostal podle říčky Aire. Jako plemeno se z různých drsnosrstých teriérů nejednotného typu začal formovat po roce 1860, byla přikřížena i další plemena (zřejmě otterhound, bulteriér, gordonsetr).

Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
‹ květen červen 2019 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ