Foxteriér


Základní informace

Druhové zařazení psa: Teriéři
Výška v kohoutku: Pes i fena max. 39 cm
Hmotnost: 7-8 kg
Země původu: Anglie
Doba vzniku plemene : cca kolem 14. století
Původní využití :Původně pes na škodnou a lovecký pes (jezevec, liška)
Základní charakteristika : Pes vhodný do rodiny.

Vyhledat mazlíčky rasy Foxteriér (2 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Existují dva druhy foxteriérů: hladkosrstý a hrubosrstý. Hladkosrstý foxteriér má krátkou, hustou a hladce přiléhající srst. Která může být na několika místech řídká. Srst hrubosrstého foxteriéra je drsná, hustá a tvrdá, mírně vlnitá, ale nikdy kudrnatá nebo měkká. Hrubosrstý foxteriér musí mít jasné zdobení: vous na čenichové partii a delší osrstění na končetinách. Srst obou druhů má být převážně bílá s tříslovými nebo černými odznaky. Srst hrubosrstého foxteriéra musíte zpravidla několikrát do roka vyškubat rukou. Navíc ji musíte několilrát týdně česat a kartáčovat. Hladkosrstého foxteriéra stačí vykartáčovat jen jednou týdně.-

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Velice inteligentní a mazaný, odolný, ostražitý, bystrý, odvážný, houževnatý a sebejistý.Nesmírně aktivní, pohyblivý a pružný psík. Překypuje sebevědomím a odvahou, nezřídka i bojovností. Pes, s nímž se nikdo nenudí.

Celkový vzhled plemene

Malý, velmi živý pes, působící harmonickým a elegantním dojmem. Hlava s plochou lebkou, postupně se zužuje. Oči tmavé, ohnivé a inteligentní, položené daleko od sebe. Uši ve tvaru písmene V, malé, dopředu klopené. Krk suchý a svalnatý, bez laloku. Svalnaté tělo s krátkým, rovným a pevným hřbetem a hlubokým hrudníkem. Ocas vysoko nasazený, kupírovaný asi na tři čtvrtiny své délky. Srst hladká, rovná, přiléhající, nebo drsná a velmi hustá. Barva bílá s černými nebo tříslovými znaky. Malý, velmi živý pes, působící harmonickým a elegantním dojmem. Hlava s plochou lebkou, postupně se zužuje. Oči tmavé, ohnivé a inteligentní, položené daleko od sebe. Uši ve tvaru písmene V, malé, dopředu klopené. Krk suchý a svalnatý, bez laloku. Svalnaté tělo s krátkým, rovným a pevným hřbetem a hlubokým hrudníkem. Ocas vysoko nasazený, kupírovaný asi na tři čtvrtiny své délky. Srst hladká, rovná, přiléhající, nebo drsná a velmi hustá. Barva bílá s černými nebo tříslovými znaky.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Zvládnout tento "soudek s dynamitem" není lehké. Foxteriér potřebuje hodně pohybu, dostatek zábavy a pevnou ruku, jinak se snadno stává destrukčním a nezvladatelným živlem. Foxteriér se bude určitě hrnout do sportů jako je např. obratnost nebo fly-ball, do plavání nebo do her s míčem. Pokud jste sportově založeni, je pro vás foxteriér určit vhodným psem.

Společenská charakteristika

Toto plemeno vychází většinou dobře s dětmi. Někteří teriéři mohou být dominantnější vůči ostatním psům. Naučte foxteriéra vycházet s kočkami a ostatními domácími zvířaty,, aby je později nepronásledoval. Foxteriéři jsou ostražití a větří-li nebezpečí, rozštěkají se, k cizím lidem však nejsou nepřátelští.

Výchova plemene

Foxteriéři jsou velmi inteligentní a poměrně rychle se učí. Někdy jsou paličatí, ale to patří k povaze teriérů. Vychovávejte ho vždy důsledně.

Zajímavosti, původ

Původnější formou je foxteriér hladkosrstý, který bezprostředně navazuje na starého anglického teriéra, a sice na jeho hladkosrstou, bíle zbarvenou variantu. Podobní psi vykonávali na ostrovech práci norníků již ve 14. století. Drsnosrstý foxteriér vznikl později křížením hladkosrstých psů s jinými, blíže neurčenými drsnosrstými teriéry. Od počátku 20. století novější varianta postupně zastiňovala původní hladkosrstou, aby se ve 30. letech stala jedním z nejpopulárnějších psů vůbec.

Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
‹ říjen listopad 2014 prosinec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ
 
HyperInzerce.cz
Inzerce
AdresarFirem.cz
Firmy
HyperReality.cz
Reality
KatalogMobilu.cz
Mobily
KatalogNotebooku.cz
Notebooky
KatalogMonitoru.cz
Monitory
KatalogFotoaparatu.cz
Foťáky
Katalog-Tiskaren.cz
Tiskárny
KatalogAutomobilu.cz
Auta
KatalogMotocyklu.cz
Motorky
HyperBydleni.cz
Bydlení
hyperprace.cz
Práce
HyperSouteze.cz
Soutěže
Nahraj.cz
Nahraj
SvetPejsku.cz
Svět pejsků
RychleSms.cz
Rychlé SMS
Videoinzerce.cz
Videoinzerce
OsudovaSeznamka.cz
Seznamka
HyperZbozi.cz
HyperZboží
hyperSlevy.cz
HyperSlevy
vyberslev.cz
VýběrSlev
aktualnivozy.cz
AktuálníVozy
Copyright © 2003-2011, HyperMedia, a.s. All Rights Reserved
HyperMedia, a.s. členem NetMonitor