Jezevčík


Základní informace

Druhové zařazení psa: Jezevčíci
Výška v kohoutku: 13-25 cm
Hmotnost: dle druhu 4-10 kg
Země původu: Britské Ostrovy
Doba vzniku plemene : 14. století
Původní využití :Lovecký pes, norník
Základní charakteristika : Lovecký pes, společník

Vyhledat mazlíčky rasy Jezevčík (27 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Jezevčík se rozděluje podle typu srsti na tři druhy: hladkosrstý jezevčík - s krátkou, hustou, lesklou a hladce přiléhavou srstí. Drsnosrstý jezevčík - se srstí stejnoměrně přiléhavou, drsnou a drátovitou. Dlouhosrstý jezevčík má srst rovnou, lesklou, s podsadou a přiléhající. Ani jeden z těchto druhů nevyžaduje stříhání, postačí jednou týdně vyčesat a kartáčovat.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Jezevčík je vhodný do rodiny s dětmi, jeho povaha je velmi přátelská, věnujeme-li mu dostatek pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu. Jezevčíci jsou známí svou vlastností získat si srdce lidí.

Celkový vzhled plemene

Jezevčíci jsou silní, svalnatí psi, se značně protáhlým tělem a krátkýma nohama. Bez ohledu na krátkost svých končetin jezevčík nepůsobí neobratným dojmem.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Jezevčíci mají rádi dlouhé procházky, většinou také milují vodu a plavání. Jejich konstituce jim neumožňuje skákat po vertikální ose. Tento pohyb by mohl vést k poškození páteře, tudíž k němu psa nevedeme.

Společenská charakteristika

Jezevčíci se snášejí dobře s ostatními psy, nemají probkém ani s dětmi. Většinou mají velmi pronikavý hlas, kterým se snaží protivníka zastrašit. Jsou to výborní hlídačí, stoprocentně oddaní svému pánovi.

Výchova plemene

Jezevčík bývá jako štěně svéhlavý a dominantní, a proto potřebuje důslednou výchovu. Díky správnému přístupu a velké dávce trpělivosti ho toho spoustu naučíte, i když nikdy nebude otrocky poslouchat povely. Jezevčíci se nesmírně trápí, myslí si, že jsou nespravedlivě trestání, a jsou velice houževnatí, chtějí-li něco, s čím nesouhlasíte. Zapsat tohoto psa do kursu pro štěnata je velmi rozumné

Zajímavosti, původ

Jezevčík je starobylé plemeno, které bylo po staletí chované jako „jamník” neboli „norník”, což znamená pes určený k vyhánění zvěře z nor. Jezevčíci jsou nejstaršími německými loveckými psy. Toto plemeno se vyvíjelo součastně s teriéry na Britských ostrovech. Hladkosrstí jezevčíci vznikli ve 14. století křížením francouzských basetů a pinčů. Dlouhosrstí jezevčíci, kteří vznikli křížením hladkosrstých jezevčíků se španěly, se objevili až v 16. století. Drsnosrstí jezevčíci vznikli na přelomu 17. a 18. století, křížením hladkosrstých jezevčíků s kníračem. Jezevčíci patří k nejoblíbenějším plemenům.

Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ červen červenec 2020 srpen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ