Dlouhosrstý jezevčík


Základní informace

Druhové zařazení psa: Jezevčíci
Výška v kohoutku: Jezevčíci se dělí do tří skupin podle velikosti. N
Hmotnost: do 10 kg
Země původu: Německo
Doba vzniku plemene : 18. - 19. století
Původní využití :Lovecký pes na vysokou i drobnou zvěř
Základní charakteristika : Lovecký pes, vhodný do rodiny.

Vyhledat mazlíčky rasy Dlouhosrstý jezevčík (11 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Srst dlouhosrstého jezevčíka je nejčastěji čistě sytě kaštanově červená, červenohnědá a " black and tan ". Tento jezevčík se spokojí s občasným kartáčováním, místa, kde se snáze tvoří chuchvalce, vyžadují zvláštní pozornost. Pokud je to nutné, zastřihávejte přebytečné chlupy mezi polštářky na tlapkách. Drápy udržujte krátké.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Odvážný, svéhlavý, ostražitý, inteligentní, má smysl pro humor, živý, milý a hravý. Dlouhosrstí jedzevčíci mají mírnější povahu než jejich krátkosrstí příbuzní. Říká se, že je to proto, že k jejich vyšlechtění byli použiti španělové a irští setři ( za účelem dosažení dlouhé srsti).

Celkový vzhled plemene

Menší nízkonohý pes s dlouhým hřbetem. Hlava protáhlá, bez stopu se zužující směrem k nosu. Čenich dlouhý a úzký. Oči středně velké, oválné, uložené po stranách hlavy. Uši vysoko, ale ne příliš vepředu nasazené, přiměřeně velké, předním okrajem přiléhající k lícím. Končetiny krátké, svalnaté a silné, hrudní mírně vbočené, pánevní rovné. Tělo s dlouhým rovným hřbetem, výrazným kohoutkem, oválným hrudníkem a mírně vtaženým břichem. Ocas poměrně silný, 18 - 20 cm dlouhý, nesený na úrovni hřbetu, mírně zakřivený.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Dlouhosrstý jezevčík potřebuje poměrně hodně pohybu, berte jej proto pravidelně sebou na delší procházky.Vyžaduje velmi důsledné vedení a dostatek pohybu, protože má sklon k přibírání na váze. Poměrně časté problémy s páteří.

Společenská charakteristika

Pro tohoto jezevčíka je rodina na prvním místě, i když k cizím lidem je poněkud přátelštější než ti krátkosrstí. Tento pes vychází dobře s dětmi, pokud s nimi má z mládí dobré zkušenosti. Většinou vycházejí dobře s ostatními psy. Kontakt s malými domácími zvířaty však může narazit na problémy - budou to vždy lovečtí psi! Tento pes toleruje i společnost koček, pokud jej na ně brzy navyknete. Neočekávejte ovšem, že se mezi vaším psem a kočkou vyvine láskyplný vztah.

Výchova plemene

Dlouhosrstí jezevčíci se vychovávají snadněji než krátkosrstí, ale i pro ně platí, že jsou to svéhlavá zvířata, která od svého pána vyžadují velmi trpělivé a energické vystupování.

Zajímavosti, původ

Důkazy o existenci krátkonohých loveckých psů - jamníků, užívaných k práci pod zemí, máme už z raného středověku. Coby samostatné plemeno se jezevčík formoval v 18. a 19. století, roku 1879 byl Německu vydán první standard a záhy se rozšířil po celém světě.

Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ