Norrbottenský špic


Základní informace

Druhové zařazení psa: Špicové a tzv. primitivní plemena
Výška v kohoutku: Pes cca 45 cm, fena 42 cm
Hmotnost: kolem 10 kg
Země původu: Švédsko
Doba vzniku plemene : 18. století
Původní využití :Lovecký pes
Základní charakteristika : Lovecký pes

Vyhledat mazlíčky rasy Norrbottenský špic (1 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Krycí srst je velmi krátká a uzavřená, podsada je měkká. Všechny barvy jsou přípustné, ideálním zbarvením je bílá se žlutými nebo červenohnědými odznaky. Krycí srst je velmi krátká a uzavřená, podsada je měkká. Všechny barvy jsou přípustné, ideálním zbarvením je bílá se žlutými nebo červenohnědými odznaky.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Ostražitý, nezávislý, nadmíru pohyblivý, přátelský, rád štěká, svéhlavý, inteligentní a mazaný. Norrbottenský špic má velkou výdrž, je energický a rád se toulá.

Celkový vzhled plemene

Malý kvadratický pes typu špice, kompaktně stavěný, se suchým mohutným osvalením. Pes by měl mít velmi dobrou stavbu. Hlava je nesena vysoko a neohroženě. Pes má být velmi pohyblivý. Rozdílná stavba těla obou pohlaví má být dobře patrná. Ideální pes má působit dojmem typického malého špice, velmi pozorného a poslušného, dobře vyváženého a s dobrou povahou.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Norrbottenský špic je velmi energický a potřebuje mnoho pohybu. Navzdory své malé velikosti může bez problémů běhat vedle kola, zvykejte jej však na to postupně. Pokud nejsou na vodítku, budou hluší k vašemu volání - jejich lovecký pud je silnější než spojení s pánem. Bydlíte-li "uprostřed divočiny", pak to samozřejmě není problém, ale bydlíte-li v hustěji obydlených končinách, nehoda není vyloučena, a proto se v každém případě postarejte ve své zahradě o dobrý plot. Norrbottenští špicové jsou většinou silní a zdraví psi.

Společenská charakteristika

Tento pes dobře vychází s ostatními psy. Cizí návštěvníky ohlásí, ale u toho také zůstane. Tito psi jsou přátelští ke každému. Přítomná domácí zvířata budou akceptovat a ani kontakt s dětmi nepůsobí problémy, i když si od nich nenechají všechno líbit.

Výchova plemene

Vzhledem ke svéhlavé povaze tohoto psa bude jeho budoucí majitel muset mít hodně trpělivosti, přesvědčovacích schopností a porozumění, aby jej naučil základním pravidlům.

Zajímavosti, původ

O historii tohoto plemene nemáme dochované informace, jisté je, že se jedná o velmi odolné plemeno, které bylo využíváno jako plemeno služební. V současné době se i přes svou značnou svéhlavost chová jako plemeno společenské.

Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ červen červenec 2020 srpen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ