Akita Inu


Základní informace

Druhové zařazení psa: Špicové a tzv. primitivní plemena
Výška v kohoutku: u psů alespoň 60 cm, u fen alespoň 55 cm
Hmotnost: závisí na výšce, zhruba 60 kg
Země původu: Japonsko
Doba vzniku plemene : kolem roku 1800
Původní využití :Válečný pes
Základní charakteristika : Hlídací pes, společník

Vyhledat mazlíčky rasy Akita Inu (11 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Krycí srst je tvrdá a rovná, podsada je hustá a měkká. Přípustná zabarvení jsou v Japonsku: červená, bílá, pepř a sůl a žíhaná. Černá maska je zde považována za vadu. Standard u nás uznává i všechny ostatní zabarvení.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Vyrovnaný, rozvážný, inteligentní, přátelský, poměrně poslušný, silný lovecký pud, klidný. Velmi dobrý hlídač, který ale není uštěkaný, věrný svému pánovi a jeho rodině, ale občas i nezávislý a dominantní, chová se jako přítel, ne jako otrok.

Celkový vzhled plemene

Akita inu je svalnatý robustní pes se silnou kostrou, jeho představa je v Japonsku spojována se zdravím a blahobytem. Tento pes má malé vztyčené uši a ocas zakroucený směrem ke kořeni. Oči jsou malé, tmavé, trojúhelníkovitého tvaru. Podsadu srsti má jemnou a hustou, pesíky rozčepýřené a mírně odstávající od těla. Plece jsou silné, hrudník široký a hýždě úměrné předním nohám. Celkově vypadá velmi důstojně. Zbarvení je možné jakékoli, pes může a nemusí mít masku. Obličejová partie je vždy ve střehu a pes má tak bdělý vzhled.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Toto plemeno má velkou výdrž, ale lze občas vynechat dlouhou procházku, pes se této situaci bez problému přizpůsobí. Kvůli jejich silnému loveckému pudu je nenechávejte volně pobíhat v místech výskytu zvěře.

Společenská charakteristika

Většina těchto psů ostatní psi ignoruje, je tedy možné chovat je samostatně. Ke psům stejného pohlaví se chovají dominantně. Na kočky a ostatní zvířecí obyvatele je třeba přivyknout velmi brzy. S dětmi vychází většinou dobře, ale rozhodně není psem na hraní. Cizí lidi přijme poněkud rezervovaně.

Výchova plemene

Je potřeba důslednost a pevnost v rozhodnutí, nejlepších výsledků v tréninku se dosahuje tehdy, pokud není příliš často opakován. Plemeno však není vhodné pro začátečníky.

Zajímavosti, původ

V Japonsku byl Akita inu prohlášen národní památkou a Japonci jej chovají ve veliké úctě.Jejich věrnost a oddanost je v Japonsku příslovečná, jsou ceněni pro svou inteligenci a ostražitost - japonské maminky dokonce ponechávají děti i několik hodin pouze v péči a pod ochranou akity.

Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ červen červenec 2020 srpen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ