Baset plavý (rezavý) bretaňský


Základní informace

Druhové zařazení psa: Honiči a barváři
Výška v kohoutku: Pes i fena 34-38 cm
Hmotnost: 16-18 kg
Země původu: Francie
Doba vzniku plemene : koncem 19.století
Původní využití :Lovecký pes - honič
Základní charakteristika : Lovecký pes, vhodný do rodiny.

Vyhledat mazlíčky rasy Baset plavý (rezavý) bretaňský (2 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Srst je tvrdá, uzavřená a téměř hladká.Nejčastějším zabarvením je zlatavě pšeničné nebo tmavší srnčí červeň. Odstraňujte přebytečné chlupy ze zvukovodu a drápy udržujte krátké. Srst pravidelně češte a nechte ji přibližně dvakrát do roka (v závislosti na kvalitě srsti) vyškubat. Srst nikdy nesmíte holit!

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Veselý, trošičku svéhlavý, inteligentní, přátelský, statečný, aktivní, mmá dobrý čich.

Celkový vzhled plemene

Plavý bretaňský baset je malý a zavalitý lovecký pes, živý a navzdory své velikosti také rychlý. Je typický svojí enormní energií, spojenou s vynikající otužilostí. Lebku má dosti dlouhou, se značným týlovým výčnělkem, při pohledu zpředu má lebka formu srovnaného oblouku a ve své šířce od zádi klesá směrem k superciliárním obloukům, které nejsou příliš výrazné. Stop je poněkud více vyznačen. Nos je černý nebo tmavě hnědý, s dobře otevřeným chřípím. Čenich se mírně zužuje. Rty dolní čelist dobře kryjí, ne však nijak nadbytečně. Oči nemá vypouklé, ani příliš hluboce posazené, spojivky nejsou zjevné, oči mají tmavě hnědé zbarvení, s živým a čilým výrazem. Uši má jemně připojené, v linii očí, natažené dopředu dosahují konce nosu, jsou zakončené do špičky, vtočené dovnitř a pokryté jemnější a kratší srstí, než na zbylých částech těla. Krk má krátký a dosti svalnatý. Záda má krátká a široká. Bedra jsou široká a svalnatá. Hruď má širokou a svalnatou, žebra dosti kulatá. Ocas je nesený v mírně srpovitém zatočení, je střední délky, u základu široký, často ježatý a štětinatý, na konci jakoby zpeřený, při akci je nesený nad linií zádi, s pohyby ze strany na stranu. Přední končetiny mají dobrou kostní strukturu. Ramena má šikmá, na hruď dobře posazená. Zadní končetiny jsou dosti svalnaté, dobře rozvážené, při pohledu zezadu jsou paralelní. Tlapky má kompaktní, s klenutými prsty těsně u sebe, s pevnými drápky a tvrdými polštářky. Chůze i pohyb jsou živé a pružné. Kůži má spíše silnou a ohebnou, bez laloku.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Toto plemeno má průměrnou potřebu pohybu. Nechávejte psa pravidelně pobíhat a hrát si.

Společenská charakteristika

Tito psi vycházejí dobře s dětmi a harmonické soužití s ostatními psy a domácími zvířaty také není sebemenší problém.

Výchova plemene

Plavý bretaňský baset je se svým vynikajícím čichem loveckým psem celou svou duší. Chcete-li předejít tomu, aby výš pes tyto své kvality předváděl i při procházce lesem, naučte ho již v mladém věku, že musí přijít na váš povel.

Zajímavosti, původ

Plavý bretaňský baset je lovecký pes, který se využívá pro lov králíků, zajíců, lišek, srnčí a černé zvěře. Tento malý baset má stejné kvality, jako plemeno ze kterého pochází, a to Griffon fauve de Bretagne. V zemi svého původu byl velice populární v 19. století, během posledních 30. let 20. století získalo bez přehánění téměř národní pověst. Jeho výjimečné lovecké schopnosti mu několikrát dovolily vyhrát trofej „French Cup“ na králíkovi, což ho učinilo velice populárním.

Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ