Německý ohař


Základní informace

Druhové zařazení psa: Ohaři
Výška v kohoutku: Fena 58-63 cm, pes 62-66 cm
Hmotnost: 27-32 kg
Země původu: Německo
Doba vzniku plemene : 19. století
Původní využití :Lovecký pes
Základní charakteristika : Lovecký pes, vhodný do rodiny

Vyhledat mazlíčky rasy Německý ohař (1 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Německý ohař má srst krátkou a hustou, na omak je hrubá a tvrdá. Na hlavě a na uších má být tenčí a kratší, na spodní straně ocasu nemá být nápadně delší. Zbarvení: hnědé s malými bílými stříkanými odznaky na prsou nebo na nohou, hnědé bez odznaků, bělouš v různých odstínech s hnědou hlavou s hnědými plotnami nebo skvrnami. Tytéž kombinace jsou možné, i když méně obvyklé, též s černou barvou.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Pokud hledáte psa se spolehlivou a vyrovnanou povahou, který má dobře zvladatelný temperament, je pro Vás Německý krátkosrstý ohař to správné plemeno. Jeho předností je také to, že netrpí nervozitou a není přelétavý ve svých náladách - je tudíž ideálním psem do nepohody.

Celkový vzhled plemene

Německý ohař je harmonický pes, jehož tělesná stavba zaručuje sílu, vytrvalost a rychlost. Ohařovu ušlechtilost podtrhuje vzpřímené držení těla, plynulé vnější linie, suchá hlava, dobře nesený ocas, přiléhající lesklá srst a prostorný, harmonický pohyb. Hlava je úměrná stavbě těla. Oči nejsou vystupující ani zapadlé, mají hnědou barvu. Oční víčka dobře přiléhají. Uši ohaře jsou středně dlouhé, vysoko a široce nasazené, hladké a bez stlačení visí těsně u hlavy, dole jsou tupě zaoblené.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Německý ohař je nejuniverzálnější ohař s vynikajícími loveckými vlastnostmi - s výborným nosem, s vlohami pro aportování a vystavování, ochotně pracující na suchu i ve vodě. Ohař je velmi inteligentní a učenlivý. Stane se součástí jakékoliv trochu sportovní rodiny. A po svém pánovi je nejvíce nakloněn i dětem. Jedná se o nejrozšířenější plemeno ohaře. Ohař je pes bez špatných vlastností. Jen si musíme dávat pozor na jeho lovecké choutky.

Společenská charakteristika

Tento pes není agresivní, rozumí si s ostatními zvířecími členy domáctnosti, je však potřeba myslet na jeho vrozené lovecké pudy. S dětmi vychází bez problému.

Výchova plemene

Tento velmi inteligentní pes se rychle a rád učí povely i rozkazy. Je předurčen ke stoprocentní souhře se svým pándem. Výchova musí být důsledná a laskavá. Vyniká v ĺoveckých dovednostech. Se základním výcvikem začněte již od raného věku štěněte.

Zajímavosti, původ

Německý krátkosrstý ohař se řadí do skupiny typických evropských ohařů, kteří se již ve středověku výrazně lišili zvláštním způsobem lovu, svoji vyhlédnutou kořist totiž neštvali, ale vyhledávali čichem a její přítomnost signalizovali strnulým postojem. K rozdělování jednotlivých plemen ohařů začalo docházet od 2. pol. 19. století. V současné době jsou uznány čtyři typy samostatně uznaných plemen: německý ohař hladkosrstý, drátosrstý, ostnosrstý a dlouhosrstý. O vytvoření německého krátkosrstého ohaře se zasloužili především pointři. Vděčíme jim za vznik elegantního a všestranného psa, jakým dnes tento ohař je. V současné době je nejčastěji využíván k lovu, ale je také dobrým společníkem.

Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
‹ leden únor 2020 březen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ