Hladkosrstý retrívr


Základní informace

Druhové zařazení psa: Slídiči, retrieveři a vodní psi
Výška v kohoutku: Pes 58-61 cm, fena 55-58 cm
Hmotnost: 25-36 kg
Země původu: Anglie
Doba vzniku plemene : 19. století
Původní využití :Lovecký a vodní pes
Základní charakteristika : Lovecký a vodní pes, vhodný do rodiny.

Vyhledat mazlíčky rasy Hladkosrstý retrívr (2 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Hladká, polodlouhá srst hladkosrstého retrívra může být černá nebo játrově hnědá. Občas se vyskytne i blond srst, takoví psi však musejí být vyloučeni z chovu. Srst dvakrát týdně důkladně češte a kartáčujte, především na místech, která snadno plstnatí.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Inteligentní, přátelský, vyrovnaný, rád by pracoval pro svého pána, poslušný, věrný, ale někdy také trošičku svéhlavý, miluje plavání, velmi přizpůsobivý. Většina psů tohoto plemena není příliš ostražitá a málo štěká.

Celkový vzhled plemene

Středně velký, silný, ale ušlechtilý pes. Hlava dlouhá a dobře tvarovaná, s plochou, přiměřeně velkou lebkou, nevýrazným stopem a dlouhými a silnými čelistmi. Oči hnědé, středně velké, s inteligentním výrazem. Uši malé, po stranách přiléhající k hlavě. Krk delší a suchý. Tělo s dobře klenutým hrudníkem, vtaženým břichem a krátkými, širokými bedry. Končetiny volné, rovné, svalnaté. Pohyb volný a plynulý. Ocas krátký, rovný, nenesený nad hřbetem, dobře osrstěný.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Toto plemeno potřebuje mnoho pohybu a miluje plavání a aportování. Pokud na něj někdy nemáte čas, bez problému se přizpůsobí, ponecháte-li jej však delší čas svému osudu, bude prostě otravovat. Je pracovním psem a vždy jím bude.

Společenská charakteristika

Kontakt s ostatními psy a domácími zvířaty nenaráží na problémy a i pro děti jsou tito psi spolehlivými kamarády, pokud je děti neškádlí. Cizí lidi vám ohlásí, ale u toho to také zůstane.

Výchova plemene

Výchova tohoto psa je poměrně jednoduchá. Učí se celkem rychle a je natolik inteligentní, aby rychle pochopil vaše povely. Buďte důslední, protože toto plemeno může být poněkud svéhlavé.

Zajímavosti, původ

Podobný jako u labradora. Vznikl ve Velké Británii křížením St. John´s Dog se setry, vodními španěly a snad i s koliemi, od nichž měl zdědit dlouhou hladkou srst. V Anglii oficiálně uznán roku 1898, standard z roku 1923 víceméně platí dodnes.

Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
‹ červenec srpen 2020 září ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ