Malý kontinentální španěl


Základní informace

Druhové zařazení psa: Plemena společenská
Výška v kohoutku: Nezadáno
Hmotnost: Nezadáno
Země původu: Nezadáno
Doba vzniku plemene : Nezadáno
Původní využití :Nezadáno
Základní charakteristika : Nezadáno

Vyhledat mazlíčky rasy Malý kontinentální španěl (3 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Srst dlouhá, lesklá, zvlněná, pružná. Zbarvení: všechny barvy na bílém podkladě, který musí převládat. Srst kupodivu není příliš náročná na péči, postačí pročesání asi 1x týdně.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Půvabný a elegantní malý psík, sebevědomý a hrdý. Živý, temperamentní, pohybuje se rychle, lehce a obratně. Je to spíše individualista než smečkový pes.

Celkový vzhled plemene

Půvabný a elegantní malý psík, sebevědomý a hrdý. Živý, temperamentní, pohybuje se rychle, lehce a obratně. Je to spíše individualista než smečkový pes.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Společenský pes, zvláště vhodný pro starší osamělé lidi nebo manželské páry. Díky své rychlosti, obratnosti a učenlivosti vyniká při soutěžích miniagility.

Společenská charakteristika

Špatně snáší delší nepřítomnost svých lidí, vyžaduje stálý kontakt. Chov často přináší problémy, věnovat by se mu měli jen zkušení chovatelé. Hodí se výhradně pro držení v bytě. Vzhledem k problémům s rozmnožováním stále patří k vzácnějším plemenům. Motýlek je proto ideálním psem pro čilé důchodce, které dokáže spolehlivě vyburcovat z případné letargie či pohodlnosti, a přitom je tak malý, že jeho zvládnutí nečiní problémy ani křehké stařence. Krásně se začlení do rodin s dětmi, jejichž nejmladší členové přicházejí domů ze školy už v poledne a baví je si s pejskem celé hodiny hrát. Je to výborný "rehabilitační pes", který dokáže rozhýbat pacienta po operaci a dodat novou chuť do života. V zahraničí se papilloni ostatně s úspěchem využívají i při tzv. canisterapii v domovech důchodců a v nemocnicích.

Výchova plemene

Papillon je vitální, stále dobře naložený, pohodový psík, kterého dokáže zvládnout i začátečník. Pokud přesto tvrdíme, že se pro každého nehodí, máme tím na mysli zhruba toto: nehodí se pro workoholiky, pro lidi, kteří tráví většinu dne v zaměstnání a většinu večerů ve společnosti, ale ani pro jedince příliš tvrdé, panovačné a citově uzavřené. Je to pes zrozený pro lásku. Poskytuje ji v míře vrchovaté a jeho majitel by mu měl oplácet stejně.

Zajímavosti, původ

S trpasličími španěly se setkáváme na obrazech starých mistrů už od 12. století, později i na plátnech Rembrandtových, Goyových, Tizianových. Vždy byli oblíbenci nejvyšších vrstev, po Velké francouzské revoluci s klesajícím významem šlechty postupně upadali v zapomenutí. Teprve na počátku 20. století dochází v Belgii k obnovení chovu, který se však výrazněji rozvíjí až po roce 1945.

Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ prosinec leden 2020 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ