Čínský naháč (čínský chocholatý pes)


Základní informace

Druhové zařazení psa: Plemena společenská
Výška v kohoutku: Pes 28-33 cm, fena 23-30 cm
Hmotnost: 4-5 kg
Země původu: Čína
Doba vzniku plemene : v Evropě roku 1885
Původní využití :Společenský pes
Základní charakteristika : Společenský pes.

Vyhledat mazlíčky rasy Čínský naháč (čínský chocholatý pes) (20 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Existují dvě varianty čínského naháče. První varianta nemá srst na těle, pouze na hlavě, uších, konci ocasu a tlapkách. Kůže je na dotyk jemná. Druhá varianta je tzv. "pudřenka" nebo "labutěnka" (powder puff). Tito psi mají podsadu a závojovitou, dlouhou krycí srst hedvábné struktury. Všechny barvy jsou přípustné. Obě varienty se většinou křííží mezi sebou. Srst tohoto psa se musí velmi dobře ošetřovat. Majitelé psů, kteří se účastní výstav, kůži pravidelně drhnou (speciálním krémem určeným původně lidem) aby odstranili odumřelé buňky a udrželi kůži jemnou. Nejdůležitější je, aby kůže byla pružná, jednolitá a chráněná proti vysychání. Pomocí dobré pleťové vody nebo krému toho snadno dosáhnete. Nepigmentovaná kůže je zvláště citlivá na sluneční záření, a proto vám nedoporučejeme vystavovat psa dlouho slunečnímu záření. Pokud se tak stane, používejte dobrý opalovací krém. Powder Puff se musí občas vykartáčovat a může se častěji koupat. Srst tohoto psa se v obličejové partii zpravidla zastřihává do špičky - pes tak získá svůj typický vzhled.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Čilý, mazaný, hravý, citlivý, ostražiý, velmi živý a pohyblivý. Je poněkud zdrženlivý k lidem, které nezná.

Celkový vzhled plemene

Malý, elegantní a jemný pes, existující ve dvou typech: Deer (ušlechtilejší, s jemnými kostmi) a Cobby (robustnější, i když stále elegantní, s těžším tělem i kostmi). Hlava s protáhlou, mírně zakulacenou lebkou, hladká, bez nadměrného množství vrásek, s mírně se zužujícím, nikoliv však špičatým čenichem

Fyzické vlastnosti, pohyb

Co se pohybu týče, toto plemeno se přizpůsobí situaci ve vaší rodině.

Společenská charakteristika

Pokud děti psa respektují, není kontakt s nimi pro psa problémem. Ani ve společnosti ostatních psů nebo domácích zvířat nepůsobí většinou problémy.

Výchova plemene

Výchova není složitá, protože je inteligentní a rychle chápe, co se od něj požaduje.

Zajímavosti, původ

Jako všichni tzv. naháči vznikl pravděpodobně genetickou mutací, tj. náhlou změnou dědičné informace, kterou člověk chovatelsky podchytil. V Číně se bezsrstí psi chovali již před naším letopočtem, proto jiná hypotéza má za to, že všichni naháči světa jsou odvozeni od čínských předků - není to však pravděpodobné. V Evrope byli bezsrstí psi z Číny poprvé předvedeni roku 1885, skutečný chov však byl zahájen až nedávno, v 70. letech.

Po Út St Čt So Ne
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
‹ duben květen 2020 červen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ