Francouzský buldoček


Základní informace

Druhové zařazení psa: Plemena společenská
Výška v kohoutku: Pes i fena cca 30 cm
Hmotnost: 8-13 kg
Země původu: Francie
Doba vzniku plemene : 2. pol. 19. století
Původní využití :Společenský pes
Základní charakteristika : Pes vhodný do rodiny.

Vyhledat mazlíčky rasy Francouzský buldoček (14 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Srst je přiléhající, lesklá a krátká. Barva může být černá, červeně žíhaná nebo bílá s žíhanými skvrnami. Vzácněji se vyskytují bílí jedinci, kteří však musejí mít okraje víček a řasy černé. Péče o srst není náročná. Srst občas vykartáčujte gumovým kartáčem a zvukovod udržujte čistý ( nikdy nepoužívejte vatové tamponky!). Drápy udržujte krátké a obličejové záhyby čistěte pomocí speciální pleťové vody (vhodná je i vazelína).

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Inteligentní, milý a snášenlivý vůči dětem, hravý a veselý, citlivý a velmi přítulný, někdy bouřlivý, silně vyvinutý smysl pro humor, tvrdý sám k sobě, houževnatý, někdy svéhlavý. Francouzští buldočci mohou žárlit na svého pána, věnuje-li pozornost někomu nebo něčemu jinému. Rád je součástí rodiny, nesmí být proto necháván příliš dlouho o samotě.Hodí se i do těch nejmenších městských bytů. Rozměry malý pes, svou klidnou, vyrovnanou povahou připomíná spíše psy velké.

Celkový vzhled plemene

Malý, silný, svalnatý a kompaktní pes. Mohutná široká hlava s velmi krátkou čenichovou partií. Kůže na hlavě tvoří téměř symetrické vrásky. Uši středně velké, vztyčené, vysoko nasazené, u kořene široké, nahoře zaoblené. Oči nízko položené, velké, kulaté, mírně vystupující. Hrudník velmi široký, válcovitého tvaru. Hřbet široký a svalnatý. Hrudní končetiny rovné, krátké, osvalené, pánevní rovněž osvalené, ale o něco vyšší (tzv. přestavěná záď). Ocas krátký, nízko nasazený, u kořene silný a zauzlený. Nesmí být nesen pod linií hřbetu.Vzhledem k výrazně zkrácené čenichové partii špatně snáší vyšší teploty, zvláště pobyt v přehřátých, nevětraných prostorech (auta). Poměrně často dochází v důsledku velkých hlav ke komplikacím při porodu (císařské řezy).

Fyzické vlastnosti, pohyb

Pokud věnujete těmto psům dostatek pozornosti, není třeba chodit s nimi na dlouhé procházky. Vzhledem k jejich krátkému nosu je to za teplého počasí dokonce velmi nevhodné. Vtěšina buldočků se spokojí se třemi krátkými procházkami denně, pokud je pak ještě necháte volně běhat a hrát si. Tito psi jsou dokonalými společníky do bytu.

Společenská charakteristika

Někdy se říká, že se tento pes může zbláznit z dětí, platí však spíše opak. Francouzský buldoček si s dětmi velmi dobře rozumí. Někteří jedinci se mohou chovat poněkud dominantně k ostatním psům, s ostatními zvířaty však nemají problémy, pokud s nimi již od malička vyrůstají. Zpravidla milují lidi, a návštěvu proto nadšeně vítají, i když někteří mohou být i poměrně ostražití.

Výchova plemene

Výchova není složitá, protože je mazaný a rád se učí. Mohou vás ošálit svojí výmluvnou obličejovou mimikou, a proto je tak důležité jednat vždy důsledně. Toto plemeno je velmi citlivé nejen na tón vašeho hlasu, ale i na určité nálady u vás doma.

Zajímavosti, původ

Považován za plemeno francouzské, částečně ale potomek starých anglických buldoků. Předkové bývali aktéry psích zápasů, lovili krysy, byli společníky řezníků a drožkářů. Stabilizován ve 2. polovině 19. století, v té době populární i v nejvyšších společenských vrstvách.

Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ