Havanský bišonek


Základní informace

Druhové zařazení psa: Plemena společenská
Výška v kohoutku: Pes i fena 25-30 cm
Hmotnost: max. 6 kg
Země původu: Kuba
Doba vzniku plemene : 15. - 16. století
Původní využití :Pes vhodný do rodiny
Základní charakteristika : Pes vhodný do rodiny.

Vyhledat mazlíčky rasy Havanský bišonek (8 mazlíčků)

Druh srsti, speciální péče

Srst je dlouhá, bez podsady. Všechna zbarvení jsou přípustná, ale v některých zemích není uznaná černá. Srst havanského bišonka potřebuje mnoho péče. Psa musíte minimálně dvakrát týdně pečlivě kartáčovat a česat, nejlépe pomocí řídkého hřebenu. Pomocí speciálního roztoku můžete ochraňovat srst před lámáním. Tento pejsek nelíná.

Základní charakteristické vlastnosti plemene

Veselý, velmi přítulný, nadmíru inteligentní, učenlivý, mírný, citlivý. Vlastnostmi se víceméně shoduje s ostatními bišonky: je milý, přátelský, hravý a pánovi velmi oddaný. Stejně jako oni má raději teplo než zimu a dokáže se přizpůsobit každé situaci.

Celkový vzhled plemene

Malý psík s dlouhou srstí. Hlava plochá a široká, s úzkým plochým čenichem. Oči větší, tmavé, mandlového tvaru. Uši zavěšené, zašpičatělé, široko nasazené, dodávají hlavě hranatý tvar. Tělo obdélníkové, se zakulaceným hrudníkem a vtaženými slabinami. Končetiny rovné, suché, s podlouhlými tlapkami. Ocas vysoko nesený, ve tvaru biskupské hole, s dlouhou srstí.

Fyzické vlastnosti, pohyb

Toto plemeno má průměrnou potřebu pohybu. Se třemi krátkými procházkami je více než spokojen.

Společenská charakteristika

Havanský bišonek je s každým zadobře. Snáší dobře i děti, ale příliš si necení jejich škádlení. Pokud se to stane, na delší čas se uzavře do sebe.

Výchova plemene

Havanský bišonek se rychle učí a rád pro vás něco dělá - ne nadarmo se dříve používali jako cirkusoví psíci. Toto plemeno je velice citliví na tón vašeho hlasu a nadáváním nic nezmůžete, jenom tím psa zbytečně zraníte. Někteří jedinci by rádi štěkali více, než je nutné. Co nejrychleji je to odnaučte, než se z toho stane zvyk.

Zajímavosti, původ

Společný s ostatními bišonky, tedy Středomoří. Někteří z nich se v průběhu 15. - 16. století dostali se španělskými mořeplavci až na Kubu. Zde se časem, tak jak je to u bišonků pravidlem, stali oblíbenci nejbohatších vrstev. Po kubánské revoluci a svržení "buržoazie" téměř zanikli, naštěstí se jich ujali chovatelé v USA.

Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
‹ červen červenec 2019 srpen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ