Jak naučit psa základním povelům

Jak naučit psa základním povelům, foto

Učit psa povelům, jako je „ke mně“ a „sedni“, se může zdát na první pohled zbytečné. Ve skutečnosti tak můžete psa ochránit před řadou nebezpečných situací. Učení by ideálně mělo začít již u štěněte, ale i starší jedinci mohou díky vhodnému vedení vše dohonit. Důležité je, abyste vy i váš pes byli při cvičení v klidu a pohodě a celý proces brali jako zábavu.

 

 „Ke mně“
1. Psa zavolejte povelem „Ke mně“. Důležitý je veselý, radostný tón hlasu. Při zvolání povelu se můžete i lehce předklonit a rozpřáhnout ruce, aby pes vycítil, že si s ním chcete hrát.
2. Jakmile se pes začne pohybovat směrem k vám, povzbuzujte ho pochvalami.
3. Když pes dojde až k vám, odměňte ho mazlením a pamlskem.
4. Jakmile pes na tento povel vůbec nereaguje, což se často stává u štěňat, jděte pomalu k němu a na vodítku jej v klidu doveďte na místo, odkud jste jej volali. Po celou dobu ho chvalte a povzbuzujte. Na cílovém místě ho opět odměňte mazlením a pamlskem.
5. Celé procesy opakujte, pamlsek někdy nahraďte jen pochvalou a pohlazením.
6. Na psa nikdy nekřičte, netahejte ho na vodítku a sami nebuďte ve stresu. Pokud například na psa budete volat rozzlobeným hlasem, bude si myslet, že se k vám naopak vůbec nemá přibližovat, a tak bude z vašich povelů jen zmaten. Pes se všemu rychleji naučí, když ze samotného procesu učení uděláte hru a zábavu.

„Sedni“
1. Vezměte si pamlsek a dejte ho těsně před čumák psa, aby ho zaregistroval, a řekněte „Sedni“. Pamlsek pomalu začnete zvedat nad hlavu psa. Ten si, jakmile začne zvedat hlavu, pravděpodobně sedne. Jakmile dosedne, pochvalte ho a pamlsek mu dejte. Proces opakujte.
2. Pro zafixování použijte různé metody. Řekněte „Sedni“, pamlsek zvedněte vzhůru nad hlavu psa. Jakmile uposlechne, odměňte ho pamlskem z druhé ruky schované za zády.
Řekněte „Sedni“ a zvedejte prázdnou ruku bez pamlsku. Jakmile pes uposlechne, odměňte ho pamlskem z druhé ruky schované za zády.
4. Pro naučení povelu „Sedni“ existuje více způsobů: Řekněte „Sedni“ a psovi rukou velmi jemně zatlačte na zadek směrem dolů. Na psa nespěchejte – mezi povelem a pomocí rukou nechte pár vteřinek, aby si pes povel mohl uvědomit a na sednutí se připravit.
3. Proces opakujte tak dlouhou, až pes uposlechne na pouhé „Sedni“.
4. Odměnou pro psa jsou nejen pamlsky, ale i pochvaly a mazlení. Důležitý je přátelský tón hlasu.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
‹ březen duben 2017 květen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ