Jak odnaučit psa štěkat

Jak odnaučit psa štěkat, foto

Štěkání je zcela přirozený projev psů, proto bychom ho neměli zbytečně eliminovat. Pokud je však štěkání nadměrné, může obtěžovat nejen nás, ale i naše sousedy. Zjistěte proto, kdy váš pejsek štěká a co jeho štěkání vyvolává, a vyřešte tento problém ke spokojenosti všech.

 Pokud váš pejsek štěká hlavně, když nejste doma, musíte si zahrát na detektiva. Nasimulujte odchod, zavřete za sebou dveře a poslouchejte. Mnohé vám napoví, kdy pes začne štěkat – jestli ihned po vašem odchodu, nebo až za dlouhou dobu. Také se při špehování snažte odhadnout, v jaké místnosti se zrovna pes pohybuje.

Psi obvykle štěkají, aby reagovali na něco, co vidí a slyší. Pokud je štěkání problém, snažte se tyto stimuly co nejvíce eliminovat. V případě, že je velký provoz například na chodbě vašeho domu, nebo máte-li hlučné sousedy, zkuste zvážit investici do zvukově izolačních dveří a dalších takových doplňků do interiéru, které velmi sníží okolní hluk a vašemu psovi dopřejí více klidu.

Psi také často rádi vyhlíží z oken a štěkotem reagují na to, co vidí. V takovém případě po dobu, kdy nejste doma, pejska udržujte co nejdále od oken. Pejsci žijící v bytech mohou být v halách a chodbách, pokud jsou dostatečně prostorné, psi venkovní mohou tento čas přečkat například v prostoru vnitřního dvorku, kde bude stimulů méně. V případě, že pes žije v bytě, kde mu nemůžete zabránit vyhlížení z oken, zkuste zatáhnout žaluzie nebo závěsy.

Pokud váš pes štěká bez zjevného důvodu, má nedostatek pohybu a duševních stimulů a pravděpodobně se velmi nudí. Připravte mu proto zábavu na čas, kdy nejste doma. Na různá místa mu ukryjte pamlsky, popřípadě mu pořiďte speciální chytré hračky, do kterých pamlsky ukryjete a pes je z nich bude muset důmyslně dolovat. Také další hračky na hraní a žvýkání jsou nezbytností.

Aby váš pes vydržel doma po celý den, potřebuje se ráno a večer dostatečně vybít. Po ránu mu tedy dopřejte alespoň 30minutovou procházkou plnou pohybu, zábavy i duševních stimulů. Večer se mu pak věnujte co nejvíce. Sami si představte, jak byste se cítili sami doma bez televize, knih, počítače či telefonu. Bude vám pak jasné, jakou nezdolnou trpělivostí je vybaven váš pejsek – tak se mu za ni každý večer odměňte.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ duben květen 2018 červen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ