3 klíče k úspěšnému výcviku psa

3 klíče k úspěšnému výcviku psa, foto

Ať už chcete svého psa naučit různým povelům, nebo ho naopak odnaučit zlozvykům, měla by výchova vycházet ze stejného základu. Nejdůležitější tři slova, která byste si měli zapamatovat pro úspěšný výcvik psa, jsou důslednost, trpělivost a zábava. Pokud budete pamatovat na tato pravidla, svého pejska snadno naučíte téměř všemu, co vás napadne.

 Důslednost

Vaše výchova musí působit jako celek, být kontinuální a smysluplná. Při výcviku psů používejte stále stejné formulace povelů a stále stejné odměny – díky této pravidelnosti si pes vše snadněji zapamatuje. Nezapomeňte psa odměnit za každé správné chování, byť by mělo jít o pohlazení či pochvalu. Takovéto pozitivní posilování je nejrychlejší cesta k úspěchu. Naopak se vyvarujte jakýchkoli trestů za špatné chování – pes ihned vycítí, že něco udělal špatně, pouze z vašeho tónu hlasu. Dobře vychovat psa je obdobně těžké jako dobře vychovat dítě – je to běh na dlouhou trať. Důslednost ve výchově je proto pro společné soužití psa s člověkem nezbytná – vám dá autoritu a psovi potřebný pocit jistoty a bezpečí.

Trpělivost

Každý pes je unikátní osobnost – některému jde to, jinému zas něco jiného. Výchovu a trénink proto vždy přizpůsobte nátuře, schopnostem a možnostem psa. Také vždy zohledněte jeho aktuální fyzický a psychický stav. Pokud budete spěchat a přepínat síly a možnosti psa, výsledkem bude jen jeho frustrace a stres. Výsledky, které se dostaví při uspěchaném tréninku, budou jen dočasné. Naopak, když si dáte oba načas, stanou se změny v chování a zvycích psa trvalé.

Zábava

Trénink by měl vám i vašemu zvířecímu kamarádovi přinášet radost. Pes se všemu snáze naučí, když bude okolo panovat radostná a pohodová nálada. Pokud budete sami ve stresu, pes to z vás okamžitě vycítí a namísto poslouchání pokynů se bude soustředit na hledání bezpečí. Tréninky proto proměňte ve veselé chvíle, ve kterých se od sebe můžete navzájem mnohému naučit.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ duben květen 2018 červen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ