Způsoby čištění zubů, které si váš pes zamiluje

Způsoby čištění zubů, které si váš pes zamiluje, foto

Čisté a zdravé zuby ovlivňují celkové zdraví a pohodu psa více, než si dokážeme představit. Je jisté, že nejlepší ošetření chrupu vašemu pejskovi zajistí veterinář. Naštěstí však existují jiné dostatečně účinné způsoby čištění psích zubů, které navíc nevyžadují anestezii a pro vašeho psa se stanou skvělou zábavou.

Zubní sprej

Mnozí pejskové při pouhém pohledu na kartáček s pastou berou nohy na ramena. Zubní sprej je praktičtější, a tak jej i s větší pravděpodobností budete častěji používat – stačí jej nastříkat na zuby psa. Sprej omezuje tvorbu zubního plaku a zubního kamene a eliminuje bakterie zapřičiňující špatný dech.

Žvýkací hračky

Některé žvýkací hračky, kterém jsou na trhu k dostání, fungují zároveň jako zdravotní prostředek. Hravým žvýkáním hraček s rozmanitými povrchy a texturami si váš pes nevědomky seškrabává také plak ze zubů. Taková činnost navíc psa dokonale zrelaxuje a uspokojí jeho primární žvýkací instinkt. S hračkami však mazlíčka vždy hlídejte, aby je nerozkousal a nespolkl velké části.

Způsoby čištění zubů, které si váš pes zamiluje, fotka

Syrové kosti

Zatímco konzumace vařených kostí se nedoporučuje (jejich ostré úlomky se mohou dostat do zubů i trávícího traktu a způsobit těžké zdravotní komplikace), syrové kosti můžete vzít na milost. Skvěle totiž poslouží k ohlodávání, kterým si pes zároveň vyčistí zuby. Vždy však volte kosti silné a odpovídající velikosti – ideální jsou takové, které pes nerozkouše a nesežere.

Zubní ubrousky

Pokud váš pejsek odmítá zubní kartáček, vyzkoušejte mnohem jemnější a stejně účinné zubní ubrousky. Jimi stačí zuby a okolí tlamy jemně otřít. Zubní ubrousky jsou vhodnou volbou i pro čištění zubů u starších psů s citlivým nebo neúplným chrupem.

Dentální pamlsky

Za dentální pamlsky vás váš pejskem bude milovat. Nejenže si na nich skvěle pochutná, ale navíc do svého těla dostane množství důležitých vitamínů a minerálů, které posilní jeho imunitu i metabolismus a podpoří jeho růst. Navíc si jimi dobře vyčistí zuby a osvěží dech.

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
‹ červen červenec 2018 srpen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ