Péče jako ze salonu aneb Jaké šampony a kondicionéry používat

Péče jako ze salonu aneb Jaké šampony a kondicionéry používat, foto

Pokud nechcete za péči o svého pejska utrácet peníze ve specializovaných salonech, naučte se o jeho srst i pokožku starat jako profesionálové. Psi mají velmi citlivou kůži, a proto při jejich mytí používejte skutečně kvalitní výrobky. Také pamatujte na to, že psi mají jiné pH než lidská kůže, proto jim v žádném případě nebudou vyhovovat produkty určené pro lidi. Jak si tedy mezi výrobky speciálně navrženými pro mytí psů vybrat?

Co nepoužívat?

Při mytí psa nepoužívejte produkty určené pro lidi, a to ani ty, které již máte vyzkoušené a vašemu pejskovi nijak nevadí. Podráždění kůže a nulová výživa srsti nejsou největšími problémy tohoto nešvaru. Jelikož se pes rád olizuje, můžete mu mnohými přípravky způsobit zdravotní potíže. Příkladem je čajovník, který je vysoce antibakteriální a antiseptický, díky čemuž vám produkty z něho vyrobené mohou po všech stránkách vyhovovat. Pro psa jsou však vysoce toxické.

Svědivá kůže

Pokud se váš pes neustále drbe a kouše, má pravděpodobně problém se svědivou kůží. Úlevu mu přinese speciální šampon obsahující uklidňující kombinaci aloe vera a ovesných vloček.

Časté infekce kůže

Pokud je váš pes náchylný k rozvoji dermatitidy či bakteriálních a plísňových onemocnění, vyzkoušejte léčivé šampony obsahující mikonazol a chlorhexidin. Jelikož však kůži velmi vysoušejí, poraďte se o jejich užití ideálně se svým veterinářem.

Mastná kůže

Pokud je srst vašeho psa zplihlá a mastná, použijte speciální šampony určené na rychle se mastící srst. Mezi nimi zvolte ty výrobky, které mají zároveň antibakteriální a antifungální vlastnosti – ty totiž odstraní nejen mastnotu, ale i případný pach. Dobře si přečtěte příbalový leták: odmašťovací šampony je obvykle třeba nechat déle působit, přibližně 5-10 minut.

Suchá kůže

Psy se suchou, šupinatou srstí byste měli mýt opravdu velmi jemným šamponem obsahujícím výtažky z aloe vera a přírodní oleje. Pamatujte, že voda vysušuje, proto pejska se sklonem k suché kůži koupejte jen v nutných případech.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ duben květen 2018 červen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ