Najděte si veterináře, kterého bude váš pes milovat

Najděte si veterináře, kterého bude váš pes milovat, foto

Je pro vás i vašeho psa návštěva u veterináře opravdu traumatickým zážitkem? Možná je čas na změnu! Zatímco neexistuje žádný magický vzorec, který by vám zaručil pozitivní zkušenost i vysoce kvalitní péči o vašeho domácího mazlíčka, existuje několik způsobů, jak jednoduše vyhodnotit kvalitu veterináře i veterinární kliniky. Úsilí se v tomto ohledu rozhodně vyplatí – pokud si s veterinářem vytvoříte vztah na základě důvěry, laskavosti a lidskosti, budete s mnohem vyšší pravděpodobností absolvovat i preventivní prohlídky, které mnohdy rozhodují o životě a zdraví našich miláčků.

Doporučení

O kvalitě péče na klinice vám nejvíce vypoví osobní zkušenosti. Zeptejte se proto svých známých, sousedů a kamarádů, kteří mají zvíře, jakou kliniku navštěvují a jaké mají zkušenosti. Pokud nikoho takového neznáte, obrázek si můžete udělat i z referencí na internetu.

Návštěva kliniky

Pokud chcete mít jistotu, že svého pejska nepovedete do jámy lvové, navštivte nejprve kliniku sami. Personál by měl být takovému přístupu otevřený a být ochotný zodpovědět vám jakékoli otázky. Také si všímejte, jak se zaměstnanci chovají k čekajícím klientům a jejich zvířatům. Prostor kliniky i čekárny by navíc měl být čistý, přívětivý, dostatečně velký a bez nepříjemných pachů.

Komunikace

Lepší veterinární kliniky mají personál front office, který se stará o příchozí klienty a odpovídá na telefonické a emailové dotazy. Dovoláte se do kliniky ihned, nebo vám celý den nikdo nezvedá telefony? Jsou zaměstnanci ochotní zodpovědět vám vše i po telefonu a jsou vybaveni potřebnými znalostmi, nebo vám dávají najevo, že na vás a vaše dotazy nemají čas?

Setkání s veterinářem

Kvalitní veterinář by měl mít čas a trpělivost naslouchat všem vašim obavám i podávat srozumitelná vysvětlení na všechny vaše otázky. Z jeho osobnosti by měl vyzařovat klid a vyrovnanost, které by přenesl i na vás a vaše zvíře. Se zvířetem by měl nejprve beze spěchu navázat vztah, oslovovat ho jménem a velmi jemně s ním manipulovat. S ordinace veterináře byste měli odcházet s jasnou představou, jaký je zdravotní stav vašeho mazlíčka, v případě nemoci byste měli být velmi dobře seznámeni se všemi možnostmi léčby a jejich výhodami či riziky.

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ prosinec leden 2019 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ