Dog-friendly interiér aneb Jak zařídit bezpečný a pohodlný domov pro psy

Dog-friendly interiér aneb Jak zařídit bezpečný a pohodlný domov pro psy, foto

Když mezi členy své rodiny zahrnete i zvířecí mazlíčky, musíte počítat s tím, že i na interiéru to bude zčásti znát. Chlupy, loužičky či bahnité stopy vás však nerozhází, když vybavení svého domova příchodu zvířete předem připravíte. Následující tipy vám umožní užívat si jak přítomnosti psa, tak čistého, uklizeného a elegantního domova.

Podlahy

V případě, že máte domácí zvíře, dejte přednost tvrdým podlahám, které se velmi snadno udržují a čistí, v kombinaci s kusovými koberci, které můžete vyprat v pračce.
Z tvrdých podlah se nejvíce osvědčily dlaždice a dále linoleum a vinyl. V případě, že máte podlahy z dřevěných prken, spáry mezi nimi dokonale utěsněte, například polyuretanem, aby se zabránilo prosáknutí moči a následnému zápachu.
Mezi kusovými koberečky se nejvíce osvědčily orientální koberce bez střapců, které jsou barveny přírodními zdravotně nezávadnými barvivy – jim dejte přednost zejména v případě, že doma máte štěně, které neustále něco okusuje.
Pokud máte koberec instalovaný ode zdi ke zdi, je jeho údržba složitější. Případných skvrn se však snadno zbavíte pomocí speciálních čistících přípravků. Při jejich výběru vždy pamatujte na zdraví své i svého zvířete a volte ty ekologicky a zdravotně nezávadné.

Stěny

Některá psí plemena se o zdi ráda otírají, a to zejména po koupeli nebo zmoknutí. Abyste nemuseli malovat každý rok, sáhněte při první výmalbě po omyvatelných barvách, které jsou vysoce praktické nejen když máte zvířata, ale i malé děti. Vhodnou volbou jsou i omyvatelné tapety, a to zejména ty vinylové.

Okna

Vyhýbejte se vertikálním žaluziím, závěsům s ozdobnými střapci a dlouhými šňůrami – tedy všemu, do čeho by se mohl pes zamotat a celou garnýž na sebe strhnout, v tom horším případě uškrtit se. V tomto případě mnohem lépe poslouží tradiční záclony a závěsy. Ty také dobře zablokují výhled zvědavého psa na vnější svět, čímž snadno vyřešíte problém, že pes v době vaší nepřítomnosti štěkotem reaguje na podněty za oknem.

 

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ prosinec leden 2019 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ