Jak zvládnout koupání psa beze stresu

Jak zvládnout koupání psa beze stresu, foto

Psi obvykle nepatří mezi nejčistotnější zvířata – rádi skotačí v blátě a hlíně a ke snědku nepohrdnou ani něčím zkaženým či shnilým. Čas od času je proto nutné pejska vykoupat. Přestože psi opravdu zřídkakdy skočí nadšeně do vany, dá se jejich koupání zvládnout v pohodě a beze stresu. Za takovým úspěchem stojí pečlivá příprava před zahájením akce a klid a trpělivost na straně jejich páníčka.

Štěstí přeje připraveným

Počítejte s tím, že při psí koupeli bude smáčen nejen váš zvířecí kamarád, ale i vy. Ujistěte se proto, že na sobě máte oblečení, které můžete zašpinit a zamokřit. Také z koupelny odstraňte kobereček, který nechcete smáčet, a nahraďte ho savými ručníky nebo hadříky. Vše, co budete potřebovat pro mytí, zejména šampon, kondicionér, kartáč a ručníky, si připravte k ruce. Do vany umístěte neklouzavou podložku, díky které se její povrch nebude pejskovi smekat, což vám usnadní celou jeho očistu. Pokud nemáte odnímatelnou sprchovou hlavici, připravte si také velký hrnek nebo misku pro oplachování.

Akce

Pejska vezměte do koupelny a zavřete dveře. Namydlený a mokrý pes se velmi špatně chytá, tak mu zabraňte v útěku. Dejte mu čas a v koupelně s ním chvilku vyčkejte, aby se uklidnil. Pokud je to možné, do obou oušek mu jemně dejte kuličky vytvořené z vaty – voda, která se do psích uší dostane, v nich většinou i zůstává a způsobuje nepříjemné zdravotní problémy. Uším, ale i očím se při mytí a sprchování pečlivě vyhýbejte.

Pejska dejte do vody a ujistěte se o ideální teplotě vody. Vodu nejprve pusťte na slabý proud, aby si na ni pejsek zvykl. Sprchováním i mytím začněte u ramen a pokračujte k ocásku. Zvlášť citlivě myjte oblast obličeje – například vatovým tampónkem. Psa důkladně opláchněte a ujistěte se, že nemá v srsti zbytky šamponu a kondicionéru, které by způsobily kožní podráždění.

Vždy si u vybraných přípravků přečtěte způsob užití – přípravky se liší zejména dobou, po kterou je musíte nechat působit, aby byly účinné.

Psa osušte ručníky, u dlouhosrstých plemen můžete použít fén zapnutý na nejnižší stupeň. Psa v koupelně jemně vykartáčujte. Jakmile psa pustíte z koupelny, počítejte s tím, že bude zběsile lítat po bytě, proto předem skryjte všechno, co by mohl rozbít. A nějakou tu sladkou odměnu si jistě také zaslouží.

 

 

 

 

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ prosinec leden 2019 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ