Jak zvládnout stěhování s domácími mazlíčky

Jak zvládnout stěhování s domácími mazlíčky, foto

Stěhování je velmi stresující záležitostí, a to nejen pro lidi, ale i pro jejich domácí mazlíčky. Přestože je změna místa bydliště pro zvířata traumatická, dá se říci, že mají velké štěstí, když stěhování vůbec zažijí. Podle průzkumů, které vydala Národní rada pro studium a politiku populace zvířat, je stěhování hlavní příčinou, proč zvířata odcházejí z rodin do útulků. Přitom si lze snadno osvojit kroky, díky nimž může přesun rodiny včetně čtyřnohých členů proběhnout hladce.

Příprava na dlouhou cestu

Psi obvykle mnohem lépe reagují na cestování než kočky, takže v jejich případě máte usnadněnou práci. Pokud však má váš pes spojenou jízdu v autě pouze se stresujícími návštěvami veterináře, může nastat problém. Ideálně několik týdnů před cestou si se svým pejskem naplánujte výlety autem, které by vždy měly končit na místě, které má rád – třeba v oblíbeném parku. Při jízdě autem v den D bude pes klidnější, neboť bude očekávat příjemný zážitek. U veterinářů si také můžete vyžádat speciální doplňky pro zklidnění psa.

Na novém místě

Na novém místě zařiďte co nejvíce možných věcí ještě před příchodem psa. Pes by se tak v ideálním případě neměl stěhovat do bytu či domu ve stádiu hrubé stavby, kde ho ještě čeká spousta hluku, prachu a nepořádku.

Nové místo vybavte alespoň nějakým zařízením ze starého doma a rozestavte jej tak, jak byl pes zvyklý. Veškeré větší změny v interiérovém zařízení je vhodné dělat postupně, až se pes s prostředím sžije. Také mu zabalte všechny jeho věci od hraček přes misky až po deky. Ty prozatím neperte – pach dřívějšího domova psa uklidní.

Rituály a zvyky

Psovi v tomto období věnujte dostatek času a péče. Také ho postupně seznamujte s okolím nového bydliště a vytvářejte si v něm společné rituály. Například každý den spolu choďte stejnou cestou do stejného parku. Až se pejsek v prostředí osmělí, můžete okruh známého místa rozšiřovat.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ prosinec leden 2019 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ