Jak často byste měli krmit svého psa?

Jak často byste měli krmit svého psa? , foto

Většina odborníků se shoduje na tom, že krmení psa by v ideálním případě mělo probíhat dvakrát denně – jednou ráno a jednou večer. Pozor v tomto doporučení existují výjimky. Například štěňata by měla být krmena třikrát až čtyřikrát denně. Upravený jídelníček mívají také psi nemocní nebo na dietě, jejichž krmení by se mělo řídit dle pokynů veterináře. Pokud však jde o psy zdravé, je dobré si osvojit techniku, kterou je na ranní a večerní krmení navyknete.

 

Velký jedlík

Jakmile položíte misku na zem, většina psů nabízenou dobrůtku ihned smlsne. Jiná situace může nastat u jedinců, které jste si adoptovali ve starším věku a již mají zažité jiné stravovací návyky – například byli zvyklí jíst i několikrát denně. I ty můžete zdravému rituálu poměrně snadno naučit. Ráno jim dejte misku s krmivem a nechte je v klidu najíst. Krmení psům trvá přibližně 10 minut, u pomalých jedlíků maximálně čtvrt hodiny. Pokud se stane, že pes od misky odejde například za zábavou, misku mu vezměte a další krmení naplánujte až na večer. Pes tak velmi rychle pochopí, že je třeba se najíst v době, kdy se krmení podává.

Výhody režimu

Pravidelně naplánovaná doba krmení možná působí až zbytečně striktně. Podle odborníků však má své nesporné výhody. Tato metoda vám umožní přesně stanovit doporučenou denní dávku krmiva. Navíc díky ní budete moci dokonale sledovat zdravotní stav psa. U psů, kteří mají jídlo k dispozici neustále, nemají jejich majitelé přehled, kolik toho za den vlastně sežerou, a nemusí si tak ihned všimnout nechutenství, které u zvířat provází většinu zdravotních komplikací. Naopak v případě, že krmíte dvakrát denně, nezájem psa o jídlo ihned zaregistrujete.

Pravidelné podávání krmení má ještě tu výhodu, že do života vašeho psa vnese potřebnou rutinu, díky níž se bude váš čtyřnohý kamarád cítit bezpečně a vaše soužití bude probíhat dokonale hladce. Pes si totiž lépe zapamatuje nejen dobu krmení, ale i ostatních aktivit, které mezi dvěma epizodami krmení probíhají – zvíře tak pozná nejen to, kdy je čas jíst, ale i spát, hrát si nebo jít ven.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ prosinec leden 2019 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ