Pes a kočka v jedné domácnosti aneb Jak pěstovat zvířecí přátelství bez problémů

Pes a kočka v jedné domácnosti aneb Jak pěstovat zvířecí přátelství bez problémů, foto

Spojení „jsou jako kočka a pes“ obvykle vyjadřuje vzájemnou nesnášenlivost a nevraživost dvou jedinců. Jeho opodstatnění však příliš pravdivé není. Kočky a psi totiž mnohdy žijí pospolu v jedné domácnosti a jejich vztahy bývají více než harmonické a přátelské. Jelikož se však jedná o zvířata velmi odlišných povah, je nutné dodržovat některé zásady, které jejich pouto utuží.

Lovu odzvoněno

Příchod nové kočky do domácnosti psi, kteří jsou od přírody komunikativní, společenští i přizpůsobiví, obvykle dobře snášejí. Něž se pro pořízení kočky rozhodnete, raději se bedlivě seznamte s povahou a zvyky svého psa. Problémy s novým kočíčím kamarádem se totiž velmi často vyskytují u loveckých plemen, jejichž základním instinktem je ulovit vše, co se hýbe. Kočka se tak pro ně může stát velmi zajímavou kořistí. V takovém případě se ujistěte, že pes dokonale poslouchá povely, jako je „k noze“, „sedni“ nebo „pusť“.

Exkrementy jako lahůdka

Kočky milují čistotu, a tak se svědomitě starají nejen o svůj kožich, ale i své okolí. Naučit kočku chodit na speciální toalety se stelivem není nic těžkého. Ale ani v takovém případě nemáte vyhráno. Jejich exkrementy totiž psy lákají jako největší lahůdka. Pořídit si toaletu s krytem je jen částečné řešení. Mnohé psy ani kryt neodradí a v jeho otvoru si mohou velmi komplikovaným způsobem zaseknout hlavu. Vhodnějším způsobem, který psa udrží v dostatečné vzdálenosti od toalety a kočce poskytne potřebné soukromí a klid na vykonání potřeby, představují dětské zábrany. Jimi ohraďte prostor, kde je umístěna toaleta – kočka je snadno přeskočí, zatímco pro psa tak vznikne nepřekonatelná bariéra.

Oddělené misky

To, že psi a kočky potřebují jinou výživu, se všeobecně dobře ví. Jak ale zajistit, že pes nebude kočce ujídat (k opačnému případu vesměs nedochází)? Kočičí misky umístěte na vyvýšená místa, kam se pes nedostane – třeba na stůl, nebo okenní parapet.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ prosinec leden 2019 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ