Jak zařídit dog-friendly domov?

Jak zařídit dog-friendly domov?, foto

Všichni milujeme své čtyřnohé kamarády, takže neváháme investovat do jejich štěstí i zdraví. Jejich všeobecnou pohodu můžeme zvýšit také vhodným zařízením svého domu či bytu. Seznamte se proto s některými zásadami, které promění váš domov ve psí ráj.

 

 

 

Podlahy

S příchodem zvířecích mazlíčků dostanou pořádně zabrat především podlahy. Při výběru podlahové krytiny je třeba volit takové materiály, které jsou vysoce odolné proti poškrábání, snadno omyvatelné a vašemu pejskovi navíc zajistí dostatečný komfort. Koberce jsou z tohoto hlediska nejhorší volbou, neboť se v nich drží velké množství alergenů, které představují pořádný nápor na lidskou imunitu. Vhodnější jsou tvrdé podlahy ze dřeva, jako je dub, javor, třešeň, jilm či mahagon, které mají dlouhou životnost, v případě potřeby se dají repasovat a navíc jsou příjemné a hřejivé na dotek. Vyhýbat se nemusíte ani klasickým keramickým dlaždicím, které jsou z hlediska hygieny velmi dobrým řešením – v jižně orientovaném bytě navíc poskytnou vašemu chlupáčkovi příjemné ochlazení.

Jak zařídit dog-friendly domov?, fotka

Čalouněný nábytek

Čalouněný nábytek nepatří k nejodolnějším a nejpraktičtějším, na druhou stranu nám dokáže poskytnou vysoký komfort při relaxaci, s čímž zajisté souhlasí i domácí zvířata. Pokud máte doma zvíře, přizpůsobte mu výběr sedaček i čalouněných židlí a křesel. Ty by měly být ideálně potaženy kůží, která je dostatečně odolná i omyvatelná. Vždy se vyhněte světlým barvám, stejně jako jednobarevnému schématu – přednost dejte vzorovanému designu čalouněného nábytku, na kterém nějaké ty skvrnky či škrábance nebudou hned vidět.

Jak zařídit dog-friendly domov?, fotka

Vše nebezpečné mimo dosah

Při přípravě interiéru na příchod psa nebo jiného domácího mazlíčka se musíte zaměřit zejména na potencionální nebezpečí. Skryjte zejména elektrické kabely, odstraňte jedovaté rostliny a schovejte čistící a kosmetické přípravky. Vše, co by mohlo zvíře rozbít, umístěte do bezpečného úkrytu. Pamatujte, že pro zvíře mohou být toxické i zcela běžné potraviny, například čokoláda či hroznového víno – uschovávejte je tedy v dobře uzavřených skříních, kam se žádný zvědavý čumáček nedostane. Také začněte používat čistidla a desinfekce na zcela přírodní bázi šetrné k životnímu prostředí. Většinu z nich si můžete vyrobit i sami doma – velkých zázraků dosáhnete obyčejnou vodou, octem, jedlou sodou, citronem a jejich kombinací.

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
‹ prosinec leden 2019 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ