Léto se blíží! Pohlídejte pitný režim svého psa!

Léto se blíží! Pohlídejte pitný režim svého psa!, foto

S příchodem teplého počasí je třeba dbát na dodržování správného pitného režimu, a to i u našich čtyřnohých mazlíčků. Pes by měl v ideálním případě denně vypít 30-50 ml na kg své tělesné hmotnosti. Desetikilový pes by tak za den měl vypít 300 až 500 ml čisté vody, přičemž toto množství se může mírně měnit dle množství pohybu a druhu stravy. Existují však dva extrémy, kdy pes pije přehnaně, nebo naopak nedostatečně. Podívejte se, co znamenají.

 Abnormální příjem tekutin

Zvýšený příjem vody může být zapříčiněn vícero faktory. Mezi nejběžnější z nich patří obyčejná nuda, vášnivé zaujetí vodou nebo příliš teplé počasí. Pokud však pes dlouhodobě pije abnormální množství vody, měli byste zpozornět – může se totiž jednat o průvodní jev nějakého zdravotního problému. Nejčastěji se jedná o některou z endokrinních poruch, jako je například Cushingova choroba, nebo diabetes. Potencionálně se může jednat i o problém s ledvinami. V případě, že máte podezření na zdravotní problém, neváhejte navštívit veterináře. Ten na základě testů moči a krve určí, zda je nadměrné pití vody opravdu způsobeno nějakým neduhem. Před stanovením diagnozy psovi vodu v žádném případě neodpírejte – je jasné, že jeho metabolismus potřebuje takto zvýšené množství.

Nedostatečný příjem tekutin

Stejně jako někteří lidé mohou i psi zanedbávat svůj pitný režim. Pokud je pes více v klidu a vypadá vitálně, nemusíte mít strach. Odbornou pomoc byste měli vyhledat v případě, že se nedostatečný příjem vody vyskytuje pospolu s některým z příznaků, jako je únava, letargie, či změna chování. Pokud se neprokáže zdravotní příčina nezájmu psa o vodu, snažte se psa na čerstvou vodu vždy upozornit, například formou hry, nikdy byste ho však do pití neměli nutit.

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ prosinec leden 2020 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ