5 signálů, že vás váš pes nadevše miluje!

5 signálů, že vás váš pes nadevše miluje!, foto

Pouta mezi lidmi a zvířaty mohou být nezvykle silná a intenzivní. Zvířata totiž dokáží vyjadřovat své emoce všemi svými smysly. Pokud si chcete ověřit, zda vás váš pejsek miluje, zde je několik signálů svědčících o jeho neochvějné náklonnosti.

 Oční kontakt

V lidském světě je oční kontakt něčím zcela běžným. To však není případ zvířat. Pokud se zvířata sobě navzájem dívají zpříma do očí, obvykle se jedná o velmi hrubé až agresivní chování. Výjimky z pravidla tvoří případy, kdy s vámi pes navazuje oční kontakt a jeho obličejové svaly jsou uvolněné - znamená to, že je s vámi šťastný a spokojený.

Pozitivně reaguje na váš hlas

Jestliže vás pejsek vítá po příchodu domů, můžete si být jeho náklonností jisti. Milující psi také pozitivně reagují na hlas svého pána – když z jeho úst uslyší své jméno, přeruší dokonce i žvýkání své oblíbené hračky.

5 signálů, že vás váš pes nadevše miluje!, fotka

Vrtí ocasem

Vrtění ocasem je spojeno s celou řadou pozitivních i negativních emocí. Pokud se však objevuje pospolu s uvolněným tělem, signál je jasný: pes je nadšený, že vás vidí. Velmi zajímavý experiment na toto téma provedli italští neurologové ve spolupráci s veterináři. Testovali skupinu psů, kterým se postupně ukázal jejich majitel, cizí osoba, neznámý pes a kočka. Při pohledu na svého milovaného páníčka všichni psi nejenže vrtěli ocasem, ale ocas jim navíc mírně směřoval na pravou stranu těla.

5 signálů, že vás váš pes nadevše miluje!, fotka

Opírá se o vás

Jestliže se k vám pes přitiskne tělo na tělo, projevuje vám stoprocentní důvěru a lásku. To, že vás cítí v těsné blízkosti, v něm vzbuzuje pocity klidu a bezpečí. Až budete relaxovat na gauči, vyzvěte svého pejska, aby si k vám přisedl – posilníte tak svůj vzájemný vztah.

5 signálů, že vás váš pes nadevše miluje!, fotka

Usmívá se na vás

I psi se dokážou usmívat. Pootevřená tlama a rozzářené oči vám o jeho vztahu k vám prozradí více než tisíc slov. Nezapomeňte mu srdečný úsměv oplatit.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
‹ leden únor 2019 březen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ