Kdy se vyplatí pořídit si druhého psa?

Kdy se vyplatí pořídit si druhého psa?, foto

Máte pejska a uvažujete o tom, že si pořídíte dalšího? V některých případech byste neměli váhat ani minutu. Druhý pes totiž může být přímo darem z nebe, a to zejména v případech, kdy váš první pes potřebuje kamaráda pro zahnání pocitů nudy, samoty či úzkosti.

Trávíte celý den v práci

Pokud jste skutečně hodně zaneprázdnění a celý den jste mimo byt, může váš pes trpět pocity smutku, odloučení či nudou, což se následně projevuje problematickým chováním. Psí kamarád efektivně vyplní čas prázdnoty a zažene pocity osamění. Stane se tak efektivní prevencí destruktivního chování osamělých psů, jakým může být devastující žvýkání či nadměrné štěkání.

Léčba úzkosti

Pokud je váš pes vystrašený, trpí úzkostí a pocity nejistoty, je k němu ideální do páru pes vyrovnaný, sebejistý a klidný. I u psů stejně jako u lidí totiž dochází k psychické infekci, tedy k přenosu vzorců chování mezi těmi, kteří spolu tráví spoustu času. Pozor na to, aby druhý pes nevykazoval obdobný sklon k depresi a úzkosti – dva úzkostlivé temperamenty mohou v sobě navzájem posilovat negativní chování. Stejně nebezpečný přenos se může vyskytnout i u agresivního chování.

Chcete-li u obou psů posílit očekávané chování, věnujte dostatečný čas jejich socializaci, kdy se pozvolna seznámí nejen mezi sebou navzájem, ale i s lidmi z okolí a prostředím. Jen tak mezi nimi může vzniknout harmonický kamarádský vztah založený na jistotě.

Dvakrát tolik radosti

Pořídit si dva psy přinese citelné benefity i vám samotným. Pes je coby nejlepší přítel člověka zdrojem radosti, veselí, nové energie a optimismu. V přítomnosti milujícího zvířete zapomínáme na své starosti – prokazatelně se snižuje stres a s ním i riziko kardiovaskulárních chorob. Budou-li vám společnost dělat hned dva psi, pocítíte jejich terapeutické účinky dvakrát tak silně.

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
‹ leden únor 2019 březen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ