5 plemen psů, které jsou podle odborníků nejinteligentnější!

5 plemen psů, které jsou podle odborníků nejinteligentnější!, foto

122 zkušených veterinářů se zapojilo do zajímavé ankety, jejímž cílem bylo zvolit nejinteligentnější psí plemeno. Nejvyšší počet bodů obdrželo hned pět z nich, které vám v dnešním článku chceme představit. Takže pokud se vám zdá, že vás váš pes občas přechytračí, možná máte doma malého génia.

Zlatý retrívr patří mezi nejoblíbenější plemena. Je radostný, čiperný, optimistický a silně oddaný. Jeho velký mozek mu původně usnadňoval lov, dnes mu umožňuje učení nejrůznějšího druhu. Nejvhodnějšími aktivitami pro retrívry jsou společenské hry a soutěže, které zapojují nejen fyzické tělo, ale i mysl a při kterých mohou trávit čas se svou rodinou.

5 plemen psů, které jsou podle odborníků nejinteligentnější!, fotka

Australský ovčák je velmi oddaný a věrný společník, který se nebojí svému pánovi ukázat svou lásku. Miluje blízký kontakt se svými lidmi, se kterými se rád zapojí do nejrůznějších aktivit, ve kterých bude vynikat. Jelikož jde o plemeno velmi bystré, je třeba mu zajistit nejen dostatek pohybu, ale i mentální zábavy – k tomuto účelu je skvělé například agility.

5 plemen psů, které jsou podle odborníků nejinteligentnější!, fotka

Pudlové jsou velmi zvídaví, rozvážní a dokonce mají i vytříbený smysl pro humor. Jelikož jsou velmi aktivní, milují složité činnosti, které zaměstnají jejich myšlení i pozornost. Výborně se hodí pro agility, výstavy a další soutěže. Intenzivní péči potřebuje nejen jejich mysl, ale i srst,a to nejen v případech výstavních jedinců.

5 plemen psů, které jsou podle odborníků nejinteligentnější!, fotka

Německý ovčák je nebojácný a přizpůsobivý. Jelikož je přirozeným obráncem, výborně se hodí pro vojenskou a policejní práci. Počítejte s tím, že toto plemeno je neutuchajícím zdrojem energie, kterou musí vyventilovat při vhodných činnostech. Německému ovčákovi uděláte největší radost společnou hrou, procházkou či během.

5 plemen psů, které jsou podle odborníků nejinteligentnější!, fotka

Border kolie je pracovité, energické a svědomité plemeno se silnou vůlí. Jeho práce s ovcemi se stala legendární. Border kolie se dokáže soustředit na daný úkol, aniž by se nechala čímkoli rozptylovat, což je velké plus zejména v terénu. Na druhou stranu je třeba pro toto plemeno najít dostatek vhodných stimulů, které by ho zaneprázdnily – jeho nevytíženost může totiž vést až k depresivním stavům.

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ