Přeborníci v dlouhověkosti

Přeborníci v dlouhověkosti , foto

Hledáte psího kamaráda, který vám bude dělat společnost pěknou řádku let? Vybírejte z psích plemen, kterým byla dána do vínku nejen úžasná povaha, ale i dlouhověkost:

Jorkšírský teriér

Toto mimořádně oblíbené plemeno se bez větších problémů dožívá 14 až 16 let. Přestože dnes jde spíše o hýčkané gaučové mazlíčky, mají tuhý kořínek - původně totiž byli vyšlechtěni k lovení potkanů.

Přeborníci v dlouhověkosti , fotka

Pudl

Kudrnatí chlupáči se mohou pyšnit nejen krásnou srstí, ale i dlouhým životem. Malí pudlové připomínající svou velikosti roztomilé plyšové hračky žijí 12 až 14 let, ti velcí pak 12 až 15 let. U nejmenších jedinců však hrozí předčasné úmrtí v důsledku nejrůznějších nehod, takže si je dobře hlídejte - rádi se totiž pletou tam, kam nemají.

Přeborníci v dlouhověkosti , fotka

Maltézský psík

Toto elegantní plemeno se dožívá 12 až 14 let. Maltézští psíci se díky svému honosnému vzhledu těšili úctě starých Egypťanů i obdivu starořímských básníků. Proto lze jen stěží uvěřit, že jde původem o lovecké psy.

Přeborníci v dlouhověkosti , fotka

Knírač

Knírači se dožívají až 14 let. Jelikož jsou oddaní a milují děti, jsou skvělou volbou do rodin. Život jim však může zkrátit pankreatitida v důsledku nadměrného příjmu tuků. Pečlivě proto dbejte o jejich zdravou stravu.

Přeborníci v dlouhověkosti , fotka

Bostonský teriér

Tyti čiperní šoumeni jsou do pokročilého staří mladiství nejen duchem, ale i tělem. Každý, kdo je pozná, se musí zamilovat do jejich velikých očí. Veselou společnost vám mohou dělat i 14 let.

Přeborníci v dlouhověkosti , fotka

Shih-tzu

Toto plemeno, které bylo ve velké oblibě zejména u králů čínské dynastie Ming, bylo západnímu světu téměř neznámé až do 20. století. Tito trpaslíci se obvykle dožívají 11 až 14 let, přičemž netrpí žádnými zvláštními zdravotními neduhy. Potrápit je však mohou kožní problémy, proto se pečlivě starejte o jejich srst i pokožku.

Přeborníci v dlouhověkosti , fotka

 

 

 

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
‹ leden únor 2019 březen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ