Přeborníci v dlouhověkosti II.

Přeborníci v dlouhověkosti II. , foto

Chcete si najít věrné psího přítele, který se stane vaším parťákem na pěknou řádku let? V tom případě se nechejte pokochat další plejádou odolných psích plemen, které ačkoli na to nevypadají, mají opravdu silný kořínek.

 Jezevčík

Jezevčíci patří k nejoblíbenějším psím plemenům, a to zejména pro svůj roztomilý vzhled i veselou, čipernou a upřímnou povahu. Obvykle se dožívají 12 až 14 let. Jejich odolnost pochází již ze středověkého Německa, kde právě jezevčíci byli přeborníky v lovu – jejich štíhlé a nízké tělo se snadno vešlo do jakýchkoli nor. Chcete-li podpořit jejich zdraví i dlouhověkost, udržujte je štíhlé díky vyvážené stravě. Také zamezte jejich skákání z vysokého nábytku, kterým trpí jejich dlouhá páteř.

Přeborníci v dlouhověkosti II. , fotka

Bígl

Až 14ti let se v průměru dožívají tito zvídaví, chytří a zábavní psi. Jsou to velcí milovníci nejen života, ale i jídla. Z tohoto důvodu jsou ve větší míře ohroženi nadváhou, která jim dlouhý život, který jim byl dán do vínku, může zkrátit.

Přeborníci v dlouhověkosti II. , fotka

Shetlandský ovčák

Toto plemeno si získalo reputaci pracovitých a inteligentních psů zejména v zemědělských částech Skotska. Léty zkušeností se ukázalo, že pracují více, ale jedí méně než ostatní psi, a přesto se dožívají vyššího věku. Pro psychickou pohodu shetlandští ovčáci potřebují dostatek výcviku a her, které by je mentálně zaměstnaly. Fyzické zdraví jim může ohrozit zubní infekce, která při neléčení může vést až k selhání ledvin.

Přeborníci v dlouhověkosti II. , fotka

Labradorský retrívr

Celosvětově nejoblíbenější plemeno se dožívá v průměru 10 až 12 let. Jelikož jsou tito psi velmi veselí na duchu, omladí svou povahou i své páníčky. Ve vyšší míře jsou ohroženi bolestivými problémy s kyčlemi, proto hlídejte jejich ideální váhu.

Přeborníci v dlouhověkosti II. , fotka

Čivava

Tito drobní tvořečkové se dožívají až 18 let. Jejich obliba sahá až do 9. století, a to do oblastí Střední Ameriky. Původem jde tedy o teplomilná zvířata, kterým se příliš nedaří v chladu. Čivava potřebuje milé a jemné zacházení a klidné prostředí - nevystavujte ji tedy akčním hrátkám s dětmi.

Přeborníci v dlouhověkosti II. , fotka

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
‹ květen červen 2019 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ