I psi se mohou spálit! Jaký opalovací krém pro ně vybrat?

I psi se mohou spálit! Jaký opalovací krém pro ně vybrat?  , foto

Je zcela přirozené, že během léta chráníme svou pokožku před škodlivým UV zářením opalovacími krémy . Ale co naši psi? Možná to zní překvapivě, ale i psi se – navzdory přirozené ochraně srstí - mohou spálit. Tyto spáleniny jsou pak nejen velmi bolestivé, ale zvyšují i riziko rakoviny. Tak jak kůži našich miláčku před slunečními paprsky co nejlépe ochránit?

Kdy používat opalovací krémy?

Zvýšenou péči o kůži psa věnujte v případě problematické srsti. Pokud pes trpí alergiemi, má potíže s hormonálními výkyvy nebo podstupuje chemoterapii, může ztrácet velké množství srsti a namísto ní potřebuje extra ochranu. Ta by měla být poskytnuta i takzvaným nahým plemenům.

Zvýšenou pozornost věnujte i těm jedincům, kteří se rádi vystavují slunečním paprskům. Milovníky slunce jsou zejména štěňata, která si svou zálibou mohou velmi ublížit.

Ochranu před sluncem poskytnete psovi i v případě, že v létě tráví mnoho času venku. Pro společný piknik nebo koupání proto zabalte opalovací krém nejen sobě, ale i svému společníkovi.

Prevence

Ani psy s hustou srstí na léto neholte, abyste je tak nepřipravili o přirozenou ochranu. Pokud svým miláčkům chcete ulevit před horkem, raději je každý den řádně vykartáčujte, čímž jejich kožich zbavíte všech vypadaných chlupů.

Jaký opalovací krém vybrat?

Před výběrem opalovacího krému pro psa se ideálně poraďte s jeho veterinářem. Vždy kupujte výrobky speciálně určené pro psy. Striktně se vyhýbejte těm přípravkům, které obsahují oxid zinečnatý - ten se do krémů pro lidi běžně přidává, pro psy je však toxický.

Nejprve také zjistěte, jak pes bude na krém reagovat. Namažte mu proto jen malou část těla a pozorujte jak stav pokožky, tak chování psa. Části pokryté hustší srstí nemusíte mazat, naopak namažte odhalenější místa, jako je obličej, břicho nebo packy.

V případě nutnosti použijte opalovací krémy pro lidi, ale jen ty určené pro citlivou pleť nebo pro miminka. Vhodnou alternativou ochrany před sluncem se stanou i velmi lehké psí oblečky ve světlých barvách.

 

 

 

 

 

 

 

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031
‹ červenec srpen 2019 září ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ