5 důvodů, proč adoptovat staršího psa

5 důvodů, proč adoptovat staršího psa , foto

V přeplněných útulcích je zájem zejména o štěňata a mladé psi, zatímco ti starší zůstávají bez povšimnutí. Do nelichotivé kategorie "senior" se však psi dostávají přibližně již od 7 let. V tomto věku jsou však stále velmi chytří, učenliví a empatičtí a kromě toho mají i mnoho životních zkušeností i zdravých návyků - v mnohých ohledech tak překonávají mladší obyvatele útulků. Vůbec tedy neprohloupíte, když si adoptujete kamaráda s šedivým čumáčkem.

1. Srdce nám většinou usedá nad opuštěnými štěňaty. Starší psi však touží po milujícím domově stejně silně. V jejich případě je situace obvykle i horší, neboť již zažili někoho, koho milovali a následně ztratili.

2. Mnohá štěňata se do útulku buď narodí, nebo se tam dostanou jako nechtěné přírůstky. O starších psech v útulku se obvykle soudí, že je tam dostalo problémové chování. Příčina je však v drtivé většině případů někde zcela jinde: nejčastěji se jedná o úmrtí nebo onemocnění páníčka, stěhování nebo příchod dítěte.

3. Starší psi obvykle ovládají základní povely, jako je "sedni", "lehni", "ke mně", a tak nebudete muset trávit hodiny a hodiny jejich tréninkem. Jsou tedy ideální pro ty, kteří z jakéhokoli důvodu nemohou se svým psem absolvovat náročný trénink, ale naopak potřebují společníka, který si bude rázem vědět rady v různých situacích.

4. Přestože se jedná o starší jedince, můžete je učit novým povelům i návykům. Psi jsou totiž velmi učenliví, chytří a zvídaví do vysokého staří.

5. Starší psi jsou klidnější, a proto jsou perfektními společníky nejen ke starším lidem, ale také do rodin s malými dětmi. Bonusem je i to, že již mají zkušenost se životem v bytě nebo domě. Riziko, že vám poničí zařízení je tak u nich několikanásobně nižší než u štěňat.

 

 

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ