Co dělat, když se váš pes bojí mužů?

Co dělat, když se váš pes bojí mužů? , foto

Pokud má pes z někoho strach, je to spíše muž než žena. Jestliže se i vy potýkáte s tímto problémem a potřebujete, aby si váš pes zvykl na blízkou osobu mužského pohlaví, seznamte se s osvědčenými triky, které mu s tím pomohou.

Kde se strach bere?

Ačkoli behavioristé tuto problematiku studovali, nenalezli jeden hlavní důvod, proč se psi obecně více bojí mužů než žen. Na vině je samozřejmě to, že jsou muži vyšší a hlasitější. Roli hraje i jejich přirozená vůně, a to jak ta určená hormony, tak ta podpořená kosmetickými prostředky. Psi také tíhnou k ženám, protože jsou odmala vychováváni svými matkami, přičemž jejich otec se jen zřídkakdy objevuje v jejich okolí. Zapomenout nejde ani na smutný fakt, že tyrany zvířat jsou v drtivé většině právě muži.

Postup odbourání strachu

Nejprve zjistěte, zda se váš pes bojí mužů obecně, nebo mu na nich vadí jen určité atributy - může se jednat o zmiňovanou výšku, hloubku hlasu, ale například i styl oblékání, chůze apod. Do rozluštění této hádanky zapojte své blízké a postupujte způsobem pokus-omyl.

Až rozluštíte, čeho se pes bojí, začněte ho s jeho strašákem seznamovat, avšak velmi pomalu, jemně a v prostředí, kde se pes cítí bezpečně a klidně. Muž, který je zdrojem strachu psa, by měl nechat veškerou iniciativu na něm – pes sám by k němu měl postupně přijít a navázat kontakt. V takovém případě na psa nevolejte, nenavazujte s ním oční kontakt. Hodit mu můžete nějakou lahůdku, která ho přivábí o kousek blíž.

I poté, co zvídavost donutí psa přiblížit se k obávanému muži, by seznamování mělo probíhat pozvolna. Daný muž psovi může přinést jídlo, nebo na chvilku podržet vodítko při procházce. Doteky a mazlení by měly přijít na řadu až po získání jeho plné důvěry.

Rehabilitace psa trvá opravdu dlouho a vyžaduje značnou trpělivost. Návyk na muže zkoušejte v různých prostředích a do svého cvičení zapojte typově různé muže. Pozitivní posilování však vždy postavte na základu, že se pes cítí bezpečně a neohroženě.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ