I psi trpí na nadýmání! Víme, jak jim ulevit?

I psi trpí na nadýmání! Víme, jak jim ulevit? , foto

Psí plynatost je poměrně častým problémem, který potrápí bolestmi břicha nejen psa, ale nelibými pachy i nás samotné. Co způsobuje nadýmání psů a jak jim můžeme od tohoto nepříjemného neduhu ulevit?

Kde se bere plynatost u psů

Nadýmání a plynatost signalizuje, že trávící systém psa nefunguje tak, jak by měl. Přestože občasný výskyt tohoto problému je normální, měli byste zbystřit v případě, že se velmi často opakuje, pes má citlivé a bolestivé břicho nebo jeho plyny jsou silně páchnoucí.

Naštěstí u většiny psů spadá tento problém pod kategorii životního stylu, což znamená, že se dá i poměrně snadno a rychle odstranit. Na vině obvykle bývá nevhodná strava, obezita, nedostatek pohybu, jen výjimečně se jedná o závažnější onemocnění, jakým je například onemocnění střev či parazitické choroby.

Jak podpořit řešení problému?

Povzbuďte svého psa, aby jedl pomaleji. Mnoho vzduchu do sebe pes dostane hltáním potravy, což vede k plynatosti. Dávejte mu postupně vícero malých porcí jídla než jednu velkou. Pokud to bude třeba, jídlo mu zřeďte vodou.

Vyberte vysoce kvalitní krmivo pro psy, které je nabité živinami, takže podpoří správnou funkci střev, a přesto lehce stravitelné.

Odnaučte se psům dávat lidské jídlo. Zkrátka musíte odolat psím očím ve prospěch jejich zdraví a vitality.

Psímu trávení pomůže překvapivě neochucený jogurt, zázvor nebo mátový oleje. Tyto přírodní ingredience můžete tu a tam přimíchat do jeho krmiva.

Pro rychlejší řešení problému sáhněte po doplňcích stravy pro psy, které obnovují střevní mikroflóru, přičemž mezi nejúčinnější patří ty s přídavkem betakarotenu.

Zajistěte svému mazlíčkovi zdravý životní režim. Vyrážejte s ním na dlouhé a pravidelné procházky, které jeho trávení prospějí.

 

 

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
‹ květen červen 2019 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ