Jak vybrat misku na psí krmivo a vodu?

Jak vybrat misku na psí krmivo a vodu?, foto

Misky na krmivo a vodu jsou nezbytnou výbavou pro péči o vašeho psa. Pokud s chovem teprve začínáte, můžete tápat, jaký materiál zvolit. V tomto článku se dozvíte nejen to, jaké tři materiály misek patří k nejoblíbenějším, ale například i to, jak se o misky starat či jak zpomalit hltající jedlíky.

 Jaký materiál zvolit?

Plastové misky patří mezi nejprodávanější. Jsou odolné, trvanlivé a cenově dostupné. Vždy se však piďte po informaci, že užitý plast je zdravotně nezávadný. Také v případě, že má váš pes tendenci misku kousat, není plast nejlepší volbou. Koupě plastové misky skoro nic nestojí, připravte se však na to, že je třeba ji čas od času vyměnit - na plastu mohou vzniknout skvrny, nebo biofilm, proto musí být denně čištěn.

Keramické misky jsou těžké a stabilní. Hodí se zejména pro větší plemena psů, nebo pro jedince, kteří mají tendenci misky převrhovat nebo před sebou tlačit. Počítejte však s tím, že i keramika je porézní, a proto musí být denně čištěna.

Misky z nerezu doporučuje deset z deseti veterinářů. Jsou totiž nejtrvanlivější a výborně se čistí i desinfikují. Hitem jsou zejména nerezové misky opatřené gumovým dnem, které zabraňuje jejich klouzání.

Správné čištění misek

Ať se rozhodnete pro jakýkoli materiál, misky musíte denně čistit. K tomuto účelu jsou vhodné běžné čistící prostředky, chcete-li si ušetřit práci, rovnou kupte misky, které jsou vhodné také do myček nádobí. Aby se na povrchu misek nemnožily bakterie, nedoporučuje se v nich nechávat maso a další měkké krmivo déle než hodinu, a to zejména v teplejších klimatických podmínkách. Naopak čerstvou vodou by měly být misky naplněny neustále, přičemž jich po domě i venku rozmístěte hned několik.

Pro velké jedlíky

Speciální alternativou nebo doplňkem k tradičním miskám se mohou stát nejrůznější hračky, které lze naplnit suchým krmivem. Jelikož se z nich krmivo dostává postupně, zpomalí tyto hračky i hltavé jedlíky, kteří často trpí na plyny. Tímto typem hraček se pes skvěle zabaví i v případě, že nejste celý den doma.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
‹ květen červen 2019 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ