Šťastný a vitální pes v zimě? Stačí drobná úprava krmení!

Šťastný a vitální pes v zimě? Stačí drobná úprava krmení!, foto

Ačkoli jsou psi od přírody dobře vybaveni pro zvládnutí zimních podmínek, existují některé užitečné změny v každodenní péči o psa, které posilní jeho vitalitu, imunitu i energii i v těch nejchladnějších měsících. Pozornost byste měli věnovat zejména jeho venkovnímu bydlení, ochraně nejen tlapek, ale i celého těla před chladem a mrazen i úpravě intenzity jeho venkovních aktivit. Základ, který ovlivňuje život vašeho psa nejvíce, se však ukrývá v jeho výživě, která by jak po kvalitativní, tak kvantitativní stránce měla reagovat na pokles teplot.

Navyšte počet přijatých kalorií

Nejen psi, kteří bydlí venku, ale i ti, kteří si několikrát denně vyjdou jen na kratší procházku, v zimě spálí velké množství kalorií pro udržení optimální tělesné teploty. Zvýšený výdej energie v zimě, který je přirozenou reakcí na chlad, je třeba kompenzovat navýšením kalorií. Ideálně změnu stravy konzultujte s veterinářem, který přihlédne ke zdravotnímu stavu i životnímu stylu psa. Většině psů stačí navýšení počtu kalorií o přibližně 10%, aktivní jedinci žijící venku pak potřebují i dvojnásobek své běžné dávky.

Zvyšujte nejen množství, ale i kvalitu stravy

Navýšit počet kalorií ve stravě psa je poměrně jednoduché – mnohdy stačí navýšit množství krmiva. U psů, kteří jsou zvyklí pouze na jednu porci denně, to však může být problém. Těm dopřejte vícero porcí denně, které tak nezatíží jejich trávicí systém. Úplně nejideálnější řešení představuje kvalitní vysokokalorické krmivo pro psy – i menší dávka kvalitního krmení pokryje zvýšený výdej energie.

Buďte pozorní ke změnám

Trávicí systém psů je velmi citlivý na jakékoli změny. Proto se snažte, aby přechod na zimní jídelníček byl pozvolný a ten se pak stal stabilním. Věnujte pozornost negativním zdravotním změnám, jako je průjem, zvracení či přibírání na váze. Tyto problémy vždy konzultujte s veterinářem. Také se vyhněte tendenci dávat psovi teplé jídlo nebo vodu – i tato drobná odchylka může způsobit komplikace s trávením.

Přidejte doplňky s rybím olejem

Omega-3 a 6 mastné kyseliny obsažené v rybím oleji jsou prevencí podrážení kůže a tlapek povětrnostními vlivy. Také prospějí starším jedincům, kteří trpí artritidou, která se může v chladných podmínkách zhoršit.

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031
‹ červenec srpen 2019 září ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ