Jak si užít zimní procházky se psem ve zdraví a pohodě?

Jak si užít zimní procházky se psem ve zdraví a pohodě?, foto

Je pravda, že psi jsou od přírody tolerantní k nízkým teplotám. Na druhé straně je však vždy třeba zohlednit skutečnost, že u mnohých z nich je tato schopnost v důsledku jejich životního stylu silně oslabena. Na společnou zimní procházku proto svého psa pečlivě připravte, aby si ji užil ve zdraví a v pohodě.

Nepodceňujte podchlazení

Při pobytu venku musíte sledovat příznaky případné hypotermie. Pes se obvykle začne třást, kňučí, výrazně zpomaluje, někdy se mu i objeví puchýře. Pokud shledáte tyto projevy, okamžitě psa vezměte domů. Riskujete nejen nepříjemné nachlazení, ale například i závažnou chřipku, podchlazení, zápal plic či zánět močového měchýře.

Dělejte krátké procházky

Krátká a svižná procházka posilní vitalitu psa bez zbytečného rizika. V zimě si proto naordinujte více krátkých procházek denně namísto jedné dlouhé túry.

Vyhýbejte se zamrzlým vodním plochám

Zamrzlé rybníky a jezera sice lákají k nejrůznějším aktivitám; se svým psím mazlíčkem se jim však obloukem vyhněte. Jen těžko uhádnete, jak silný led unese tíhu vašeho psa. V případě prolomení ledu hrozí utonutí psa, nebo silná hypotermie, která může končit i smrtí.

Oblečte malé a krátkosrsté psy

Malá či krátkosrstá plemena, jako je například čivava či boxer, prochladnou mnohem rychleji. K jejich nezbytné zimní výbavě proto patří bundy či svetry.

Zkontrolujte velikost psích bot

Pokud je váš pes často venku, vyplatí se pořídit mu zimní boty, které ochrání jeho měkké tlapky nejen před ledem a mrazem, ale i před kameninovým či solným posypem. Ačkoli si to mnoho lidí myslí, neexistuje žádná univerzální velikost psích bot. Boty je proto třeba vyzkoušet – psovi musí být pohodlné a poskytovat tlapce dostatek místa. Ideální jsou modely na suchý zip, který zajistí, že boty nebudou padat. Bude to chvíli trvat, než si pes na chůzi v botách zvykne, proto jej ze začátku vždy mějte na vodítku.

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ prosinec leden 2020 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ