Jak zatočit s ušní infekcí u psů! Zde jsou 4 přírodní prostředky!

Jak zatočit s ušní infekcí u psů! Zde jsou 4 přírodní prostředky!, foto

Ušní infekce jsou jedním z nejčastějších problémů, které sužují naše psí miláčky. Pro psy jde o opravdu frustrující záležitost, protože nepříjemné infekce mají tendenci vracet se znovu a znovu. Obvyklými příznaky infekce jsou zarudnutí a otok v okolí uší, dále hnědý nebo červený výtok i zápach. Pes často naklání nebo třese hlavou, uši si škrábe nebo tře hlavou o nábytek. Pokud tyto problémy trápí i vašeho psa, sáhněte po čistě přírodních prostředích, které mu pomohou bez jakéhokoli rizika.

 Jablečný ocet

Kyselina octová výborně odstraňuje nečistoty a navíc likviduje kvasinky i bakterie. Jablečný ocet namíchejte rovným dílem s destilovanou vodou. Do vzniklého roztoku namáčejte vatový tamponek a uši psa jím velmi jemně vyčistěte. Pozor: Pokud má pes uši bolestivé, červené či rozškrábané, ocet nepoužívejte! Zvolte jiný z doporučovaných prostředků.

Divizna velkokvětá

Tato léčivka má skvělé antibakteriální vlastnosti. Buď si ji můžete sami vypěstovat, nebo sušené květy i listy zakoupit v lékárně. Ty pak naložte do olivového oleje a nechte louhovat dva až tři týdny. Pro zvýšení účinnosti můžete přidat i hřebíček či česnek. Poté nakapejte několik kapek do zvukovodu psa a jemně vyčistěte vatou.

Olej z oregana

Olej z oregana je dalším přírodním antibiotikem. Při léčbě ušní infekce jej však nepoužívejte koncentrovaný – mohl by způsobit podráždění. Pár kapek oleje proto smíchejte s troškou destilované vody nebo čisté šťávy z aloe vera, která má hojivé účinky (zakoupíte v obchodech se zdravou výživou). Malé množství směsi dejte na vatu a vyčistěte uši psa.

Kokosový olej

Kokosový olej má antibakteriální účinky a dokonce bojuje i proti houbám. Dvě lžíce oleje rozehřejte. Tekutý olej nechte mírně vychladnout a pak 3 kapky nakapejte do ucha a vatou vytřete.

Tyto přírodní prostředky aplikujte dva až třikrát denně po dobu 5 až 7 dnů. Užívejte je při začínající nebo lehké infekci. Při silné, nebo opakující se infekci ihned vyhledejte veterinární pomoc.

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031
‹ červenec srpen 2019 září ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ