Vědecky potvrzeno: Psi chrání naše zdraví a prodlužují nám život!

Vědecky potvrzeno: Psi chrání naše zdraví a prodlužují nám život! , foto

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, zda si pořídit čtyřnohého mazlíka, nechte si poradit přímo od špičkových vědců. Ti totiž prokázali, že vlastnictví psa je jednou z nejlepších prevencí vzniku kardiovaskulárních onemocnění, které jsou hlavní příčinou předčasné smrti. Takže pokud se chcete ve zdraví dožít alespoň stovky, volba je jasná.

 

Tým švédských vědců po dlouhých 12 let sledoval 3,4 milionů Švédů ve věku od 40 do 80 let, aby prokázal, či vyvrátil souvislost mezi vlastnictvím psa a kardiovaskulárním zdravím. Výsledky výzkumu jasně prokázaly, že majitelé psů mají nižší riziko úmrtí v důsledku vážných civilizačních chorob.

“Vlastnictví psa se ukázalo jako obzvláště významný ochranný faktor zejména u osob, které žijí samy, což je skupina, která je rozvojem kardiovaskulárního onemocnění ohrožena nejvíce. Pes se pro ně stal důležitým členem domácnosti, v důsledku čehož se riziko úmrtí u osamělých osob snížilo o významných 33%. Dalším zajímavým zjištěním byla skutečnost, že největší ochrana se dostávala majitelům loveckých plemen,” shrnuje výsledky vedoucí výzkumu, doktorka Mwenya Mubanga.

Aby vědci vyloučili jakékoli pochybnosti, zahrnuli do své studie pouze zdravé jedince, kteří neměli kardiovaskulární potíže ani ve své rodinné anamnéze. V čem tedy tkví toto preventivní působení? Vědci uznávají, že lví podíl na zdraví má vyšší fyzická aktivita, kterou jedinci museli v rámci péče o psa vynaložit. Majitelé psů však na tom nebyli lépe jen po fyzické stránce. Díky každodenní interakci se zvířetem uměli lépe pracovat se stresem, byli odolnější, soucitnější, empatičtější, přátelštější, a dokonce měli i rozvinutější smysl pro humor. Prohloubili se tak u nich schopnosti, díky kterým lépe čelili těžkostem. Díky čtyřnohému kamarádovi se z nich tak stal nejen zdravější, ale i lepší člověk.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
‹ červenec srpen 2020 září ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ