3 způsoby, jak nás domácí zvířata drží v psychické kondici

3 způsoby, jak nás domácí zvířata drží v psychické kondici , foto

Dnešní doba je velmi náročná, plná shonu a stresu, a proto není divu, že přibývá lidí s duševními problémy. Pokud se nechcete začlenit mezi ně, o svou mysl pečujte a psychickým neduhům předcházejte. Jako prevence skvěle slouží jóga, meditace, relaxace i sport. Nejlépe je však o vaši psychiku i fyzické zdraví postaráno, pokud máte domácí zvíře.

 

Odolné srdce

Rozsáhlá studie zveřejněná v časopise Circulation American Heart Association potvrdila, že vlastnictví a péče o zvíře přispívá ke snížení rizika onemocnění srdce. Přesná povaha vztahu mezi přítomností zvířete a zdravějším srdcem není zcela známá. Svou roli bezesporu hraje vyšší fyzická aktivita majitelů psů i jejich radostnější a smysluplnější život.

Podpora vždy nablízku

Zvířata nám mohou poskytnout velmi dobrou podporu v situacích, kdy čelíme emocionálním problémům. Jelikož jde o živé, citlivé a empatické bytosti, dokáží nás podržet i v případě, že jsme zcela osamoceni. Nedávná studie v tomto ohledu prokázala pozitivní vliv přátelství se zvířetem na rozvoj a průběh deprese. Výzkum porovnával 33 depresivních pacientů coby majitelů zvířat a stejný počet nemocných bez zvířete. Majitelé zvířat se prokazatelně léčili rychleji za užití méně léků.

Spojení se světem

Zvíře, zejména společenský pes, se může stát skvělým společníkem, díky kterému navážeme kvalitní vazby se svým okolím. Komu by se chtělo samotnému na procházku, nebo piknik? Pes vás však donutí jít ven, a navíc si společně strávený čas skvěle užijete. Při pravidelném venčení vám navíc roste pravděpodobnost, že si najdete vhodný protějšek. Studie z roku 2015 zaměřená na stále rostoucí sociální izolaci lidí, porovnávala možnosti seznámení majitelů psů a ostatních lidí. Majitelé psů mají širší možnosti sociální interakce, díky čemuž mají nejen rozrostlejší sociální síť, ale těší se i pevnějšímu zdraví.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
‹ říjen listopad 2019 prosinec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ